"Real Madrid zorlandı"

İspanyol basını, Basketbol Avrupa Ligi ilk 16 grup maçlarında, Real Madrid'in zorlanarak Efes Pilsen'i yenebildiğini yazdı.

Real Madrid'in Efes Pilsen'e karşı 77-70'lik üstünlüğü ile sona eren karşılaşmayla ilgili yapılan bir yorumda, ''Türkler maça üstün başladı. Ancak Real Madrid zamanında karşılık verdi. İlk 16'larda evinde oynadığın bir maçı kaybetmek, cehenneme gönderilmek gibi. Bu yüzden galip gelmek her zaman önemli. Fakat Real Madrid dün Efes Pilsen karşısında çok zorlandı ve gelecek maçlar için endişelendirdi'' denildi.

Real Madrid'in eski oyuncusu olan ve Efes Pilsen'de forma giyen ''Örümcek'' lakaplı Charles Smith'in 18 sayı, 7 ribaunt, 4 asist ve 5 top çalma istatistiğiyle maçın en iyisi olduğunu vurgulayan yorum yazısında, ''Örümcek Smith'in intikam hırsını Madrid durdurmayı başardı. 34 yaşındaki Smith bir günlüğüne gençleşti'' ifadeleri kullanıldı.

Bu arada bazı basketbol yorumcuları da, antrenör Ergin Ataman'ın Rakoçeviç, Santiago ve Kerem Tunçeri'ye maçta az süre vermesine anlam veremediklerini yazdı.
BİZE ULAŞIN