"Saha zemini perişan"

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayretten Hacısalihoğlu, Ziraat Türkiye Kupası (B) Grubu'nda Orduspor ile yaptıkları maç ertelenmeyince sahada kar temizleme çalışmaları yapıldığını ve saha zeminin son derece bozulduğunu söyledi.

Hacısalihoğlu, yaptığı açıklamada, karşılaşmanın eksi 3-4 derece soğukta oynandığını belirterek, ''Oyuncularımız da seyircilerimiz de böyle bir duruma alışık değildi, ama asıl önemli olan bu maçta 3 puan almaktı'' dedi.

Trabzon'da uzun zaman sonra kar yağdığını dile getiren Hacısalihoğlu, ''Bu zemin karla kaplıyken biz maçın ertelenmesini istedik. Çünkü Hüseyin Avni Aker Stadı'nın saha zemini hakikaten Türkiye'de en iyi zeminlerden biri. Bu maç nedeniyle mecburen sahanın temizlenmesi gerekti. Erteleme izni alınamayınca, temizleme çalışmalarıyla saha zemini son derece bozuldu'' diye konuştu.

Futbol Federasyonu'nun bu konularda daha hoş görülü olması gerektiği düşüncesinde olduğunu kaydeden Hacısalihoğlu, ''Hele bu dönemde sahaların eski hale dönmesi çok mümkün olmuyor. Bu maç bir gün ertelenmiş olsaydı hem zemin bozulmayacaktı, hem de bundan sonraki maçlarda kötü zeminde oynamak zorunda kalmayacaktık. Saha buzla kaplıydı. Bu zeminde oynanan futbol değil bir mücadeleydi. Trabzonspor ve Orduspor gerçekten iyi mücadele ettiler. Taraftar bile tribünde rahatsız olurken, futbol oynamak kolay değil. İyi futbol yoktu, ama Trabzonspor açısından iyi netice vardı'' ifadelerini kullandı.

KARAMAN: SAHA ZEMİNİ PERİŞAN

Trabzonspor Sportif Direktörü Ünal Karaman ise Futbol Federasyonu'nun bütün sahalarda yayın akışının değişmemesi ve programın sıkışmaması anlamında maçın oynanmasını arzu ettiğini belirterek, '''Tabi dar zamanda yapılan çalışmalar nedeniyle saha zeminini maalesef perişan ettik. Kolay kolay da toparlanmayacak gibi gözüküyor. Uzun bir süre alacak, zorlanacağız, ama yapacak bir şeyimiz yok'' diye konuştu.

Karaman, maçın TRT 3 tarafından verileceğini basın yayın organlarından öğrendiklerini de kaydederek, ''Ama TRT-3'ten maç izlenilemedi. Taraftarımızdan o anlamda çok ciddi telefonlar ve mesajlar aldık. TRT bizim gözbebeğimiz, ama biraz daha dikkatli ve Trabzonspor sevenlerini de düşünerek yayın akışını sürdürmelerini beklerdik, üzüldük'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN