Xavi'den Messi tepkisi

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Barcelona'nın orta saha oyuncusu Xavi, Real Madrid'in Cristiano Ronaldo'nun cezasının hafifletilmesi için yaptığı başvuruda takım arkadaşı Lionel Messi'nin görüntülerini kullanmasına tepki gösterdi.

Takım kaptanlarından Xavi, basına yaptığı açıklamada, Arjantinli Messi'ye destek vererek, her oyuncunun farklı bir karaktere sahip olduğunu belirtti.

Xavi, ''Messi, o pozisyonda oyuna devam etmek istiyor. Cristiano ise koluyla darbe vurarak savunmacıdan kurtulmaya çalışıyor. Leo (Messi) bir numaradır ve onun imajına bu şekilde zarar veremezsiniz. O mütevazı, çok çalışan ve her zaman takımı düşünen bir futbolcu. Diğer futbolcular gibi değil'' dedi.

İspanya milli takımında da oynayan Xavi, ''Bence Ronaldo'nun pozisyonunda her şey çok açık. Direkt kırmızı kart ve 2 maç ceza bence adil'' diye konuştu.

Portekizli Cristiano Ronaldo, Real Madrid'in hafta sonunda Malaga'yı 2-0 yendiği maçta Malaga'nın Danimarkalı savunma oyuncusu Patrick Mtiliga'ya dirsek attığı için direkt kırmızı kart görmüş ve 2 maç ceza almıştı. Mtiliga'nın bu darbeyle burnu kırılmıştı.

Real Madrid, İspanya Futbol Federasyonu'na bu cezanın hafifletilmesi için yaptığı başvuruda Barcelonalı Messi'nin Sevilla maçında rakibinden kurtulmak için yaptığı hareketin görüntülerini kullanmış, Messi'nin hareketini örnek göstermişti.

Barcelona-Sevilla maçının hakemi, Messi'nin pozisyonunda Barcelona lehine faul kararı vermişti.

BİZE ULAŞIN