Dentinho çıkmazı

Dentinho "Fenerbahçe'den iyi bir teklif gelmesi halinde kulübün ve ailemin menfaatlerini düşünmek zorundayım" dedi. Ama Corinthians Başkanı "Fenerbahçe'nin teklifi düşük" sözleriyle kapıyı kapattı

Fenerbahçe'nin "İlgilenmiyoruz" dediği Dentinho, Corinthians'ın TSİ ile dün sabah Paulista Ligi'nde Mirassol'la yaptığı ve 1-1 biten maç sonrası yaptığı açıklamada sarı-lacivertlilerle görüşeceğini açıkladı. 21 yaşındaki futbolcu, Corinthians Başkanı Andres Sanches ile görüştüğünü, durumunun birkaç gün içinde netlik kazanacağını belirterek "Benim hedefim Corinthians'ta kalmak ve Libertadores Kupası'nda oynamak. Ronaldo ve Roberto Carlos ile birlikte tecrübe kazanıyorum. Ama çok iyi bir teklif halinde kulübün ve ailemin menfaatlerini düşünmek zorundayım. Bu kolay bir karar olmayacak" diye konuştu. Corinthians Teknik Direktörü Mano Menezes ise Avrupa'da ara transfer döneminin kapanmasına kısa bir süre kaldığı için Dentinho'nun ayrılmasına pek ihtimal vermediğini ifade etse de "Transfer umarım gerçekleşmez. Bu yerini dolduramayacağımız anlamına gelmemeli. Fakat Dentinho'yu kaybetmek istemem" diye konuştu. Brezilya'daki birçok haber kanalı da Fenerbahçeli yöneticilerin Corinthians'la Dentinho için masaya oturacağını duyurdu. Başkan Sanches ise maç sonrası yaptığı açıklamada F.Bahçe'nin teklifinin hem kulüp hem de oyuncu için düşük olduğunu belirterek "Kendisi büyük ihtimalle bir süre daha takımımızda kalacak. Eğer iki taraf için de iyi bir teklif olsaydı, farklı olurdu" diye konuştu.

SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ...

PEDERSEN: GİDEBİLİRİM PEDERSEN: GİDEBİLİRİM
Brezilya basını ise, Fenerbahçe'nin 21 yaşındaki Dentinho için 6 milyon Euro teklif ettiğini yazdı. Dentinho'nun ekonomik haklarının Corinthians ile DIS grubu ve işadamı Guadagno arasında bölünmüş durumda olduğu belirtilen haberde, Corinthians'ın transfer bedelinin yüzde 57'sini alacağı ifade edildi. Öte yandan Blackburn'lü Pedersen, Skysports'a transfer spekülasyonları hakkında "Fenerbahçe dünya çapında ağırlığı olan etkileyici bir kulüp. Düzenli olarak Şampiyonlar Ligi'nde oynamaları da cezbedici yanlarından biri" açıklamasını yaptı.

BİZE ULAŞIN