Federasyon bizi ciddiye almıyor

Trabzon Başkanı Şener federasyonu çok sert eleştirdi: "Ordu maçı bir gün ertelense zemin o hale gelmezdi. Zararımız karşılansın. Kamil Abitoğlu'nu Diyarbakır maçına vermeleri de manidardır"

Trabzonspor Kulübü'nün federasyona öfkesi sürüyor. Başkan Sadri Şener, Orduspor ile oynadıkları Türkiye Kupası maçını bir gün sonraya ertelemeyen federasyon için, "Federasyon anlaşıldıki bizi ciddiye almıyor. Avni Aker Stadı'nın zemini tarlaya döndü. Maç bir gün sonra oynansa, karın büyük kısmı eriyecekti. Sahada yapılan çalışma çok ağır hasara neden oldu. Şimdi bir çalışma başlatılsa, sezon sonuna kadar ancak düzelir. Ne olacak şimdi? Zararımız büyük" diye konuştu. SABAH'ın sorularını yanıtlayan Şener, maçın ancak son bölümünü yayınlayan TRT için de eleştirilerini sürdürdü: "Bu tür organizasyonları almakla bu iş bitmiyor. Bu yayınları sağlıklı bir şekilde yapmak önemli. İki Karadeniz ekibi arasındaki maçı 11 kanalı olan bir kurum veremiyor. Bu dalga geçmektir. Sayın Genel Müdür arayıp özür bile dilemiyor. Anlaşmalar yapıyoruz. Verdiğimiz sözler, imzalanan sözleşmeler var. (Saha için reklam panoları, sponsorlar) zarara uğruyoruz. Bu zarar karşılanmalı." Şener, Diyarbakırspor maçına atanan M.Kamil Abitoğlu için de, "Bu hakem arkadaşımızın geçmişte yönettiği maçlarda büyük hataları var. Biz de Trabzon Kulübü olarak Kamil Abitoğlu'nu istemediğimizi belirttik. Ama yine bizim maçımıza atanıyor. Trabzonspor kulübü deneme tahtası mı? Buna sessiz kalmayacağız. Federasyonu ve MHK'yi hem yazılı hem de sözlü uyarmamıza rağmen bu atamanın yapılmasını çok manidar. Federasyonun bizi ciddiye almadığı gerçek. Sabrımız ölçülüyor" diye konuştu. Başkan kupadaki rakipleri İstanbul Büyükşehir için de, "Kurayı biz çektik federasyon değil. Yani iyi bir kura oldu (!)" yorumunu yaptı.

SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ...

ABİTOĞLU NİYE İSTENMİYOR!
Trabzon, Abitoğlu'nu geçen sezon oynayan Bursa-Trabzonmaçında hatalı kararları ile bu sezonki G.Saray- Trabzon maçındaki yönetimi nedeniyle kara listeye almıştı ve federasyona yazılı olarak başvurarak, "Bir daha bu hakemi istemiyoruz" demişti.

BİZE ULAŞIN