Yıldırım ile devam

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığına, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım yeniden seçildi.

Astoria Alışveriş Merkezi'ndeki vakıf ofisinde gerçekleştirilen olağan genel kurulda, vakıf başkan vekili ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Aziz Yıldırım'ın oybirliğiyle yeniden başkanlığa getirildiğini açıkladı.

SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ...

Gümüşdağ, vakfın bir önceki yönetim kurulunun da aynı şekilde yeni dönemde göreve devam edeceğini bildirdi.

"VAKFIMIZ BÜYÜK ARTILAR KATACAKTIR"

Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Avrupa Profesyonel Futbol Ligleri Vakfı'na kabul edilmelerinin, vakıf olarak Avrupa Birliği'ne girmeleri şeklinde ifade edilebileceğini söyledi.

Vakfın, Astoria Alışveriş Merkezi'nde bulunan ofisinde gerçekleştirilen seçimli genel kurulun ardından açıklama yapan Gümüşdağ, seçimin yanında Avrupa Profesyonel Futbol Ligleri Vakfı'nın davetiyle ilgili ikinci bir gündem maddeleri olduğunu bildirerek, ''Yaklaşık 23 ülkenin bulunduğu birliğin içinde bulunmak vakfımız büyük artılar katacaktır. Bu birlik, UEFA ve FIFA'nın tanıdığı üst düzey ülkelerin olduğu bir birlik. Vakfımızın kabulü de bizim Kulüpler Birliği olarak Avrupa Birliği'ne girmemiz gibi algılanabilir'' diye konuştu.

Vakfın seçimli genel kurulunda, Divan Başkanlığı yapan Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, görevi kabul ettikleri için başkan Aziz Yıldırım ve birliğin yöneticisi olan kulüp başkanlarına teşekkür ederek, Avrupa Profesyonel Futbol Ligleri Vakfı'na kabul edilmenin Türkiye için ayrı bir gurur ve onur meselesi olduğunu kaydetti.

İkinci kez vakıf başkanlığına seçilen Aziz Yıldırım'ın geçen dönemde, Kulüpler Birliği Başkanı olmanın, kendi kulübünün çıkarlarını koruyamama anlamına geldiğini ifade ettiği belirtilerek, bu düşünceye katılıp katılmadığı sorulan Cavcav, şöyle konuştu:

''Bu düşünceye katılmıyorum. Çünkü hiçbir kulüp yöneticisi, hiçbir Kulüpler Birliği başkanı kendi kulübünün aleyhine veya lehine hareket etmek durumunda olamaz. Ben 12-13 sene yaptım. Öyle zaman oldu ki kulüplerimizin menfaatine olan ancak Gençlerbirliği'nin aleyhine olan durumda Gençlerbirliği'nin aleyhi değil, diğer kulüplerin menfaati önde geliyordu. Aziz Bey böyle bir laf ettiyse ben bunun samimi olarak pek farkında değilim. Ama Aziz Bey'in, özellikle bu yayın ihalesinde yaptıkları tespitlerde, Kulüpler Birliği'ne çok şey kattığını burada açıkça ifade etmekten gurur duyuyorum.''


BİZE ULAŞIN