Aksu ibra etmiyor

Beşiktaş'ta seçim yarın... Başkan adayı Aksu'nun bugünkü Mali Genel Kurul'da Demirören yönetimini ibra etmeyeceği ve "Bu, bireysel bir karar" diyerek kendisini destekleyenleri bağlamayacağı öğrenild

Beşiktaş'ta yarınki Olağan Seçimli Genel Kurul öncesi bugün Olağan İdari ve Mali Genel Kurul toplanıyor. Lütfi Kırdar'da saat 10:00'da başlayacak toplantıda Yönetim Kurulu'nun 1 Ocak-31 Aralık 2009 döneminde idari ve mali bakımlardan ayrı ayrı ibrası oylanacak. Daha sonra Denetleme Kurulu'nun ibrası oya sunulacak. Son olarak da 2010 Mali Yılı Bütçesi görüşülecek. Yarın Akatlar Cola Turka Arena'da yapılacak seçim kongresi öncesi mali genel kurul için de tansiyon iyice yükseldi. Başkan adayı Murat Aksu'nun yönetimi bireysel olarak ibra etmeyeceği öğrenildi. Aksu'nun bugünkü konuşmasında bireysel olarak böyle bir karar aldığını ama bunun kendisini destekleyenleri bağlamadığını açıklaması bekleniyor. "Beşiktaş'ın kurtuluş mücadelesini veriyoruz, hesap sormaya geliyoruz" diyerek seçim çalışmalarını yürüten Aksu'nun kurmay ekibinden Cengiz Sarıkaya ve arkadaşlarının başını çektiği grup da "Bu yönetimi daha önce de ibra etmedik. Şimdi de etmeyeceğiz" görüşünde. Aksu'nun listesinde yer alan Faruk Pala ise "İbra etmeyenlerle birlikte olmam" diyerek listeden adını sildirdi. Aksu'nun, "İbra konusunda grup kararı almayacağım. İsteyen ibra eder isteyen etmez. Öyle de böyle de hesap soracağız" dediği öğrenildi. Mali Genel Kurul'a ibra tartışmasının damga vurması bekleniyor.

OLAY ÇIKARANLAR EMNİYETE
Lütfi Kırdar'da 4 bin kişi kapasiteli büyük salon yerine alt kattaki küçük salonun tutulmuş olması da ibra tartışmalarında gerginliği yükseltecek bir unsur olarak değerlendiriliyor. Başkan adayları Yıldırım Demirören ve Murat Aksu ile Divan Başkanı Yalçın Karadeniz'in zirvesinden ortak imzayla "Kongre Divan Başkanı, Uluç Gürkan olsun" kararı çıkmıştı. Son olaylardan sonra mali kongrede bu konuda da kriz çıkabilir. Sızmalar ve salonda güvenlik ihlalleri konusunda valilikten üst düzey önlem istendi. Olay çıkaranların hakkında emniyette işlem yapılacağı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN