Ekselansları 22. finalini Avustralya'da oynayacak

Fransız rakibi Tsonga'yı 3-0'la geçen Roger Federer, Avustralya Açık'ta finale çıktı. Federer 22. Grand Slam finalini İskoç Murray ile oynayacak

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda tek erkeklerde ikinci finalist İsviçreli Roger Federer oldu. 1 numaralı seribaşı Federer raket, 10 numaralı seribaşı Tsonga karşısında adeta idman yaparcasına bir oyun çıkardı. 88 dakika süren maçı 6-2, 6-3 ve 6-2'lik setlerle 3- 0 kazanan Federer, rakibine hiç servis kırma şansı vermedi. Buna karşılık 5 kez servis kıran Federer 13, Tsonga 27 basit hata yaptı. Roger Federer, oynadığı 21 Grand Slam finalinin 15'ini kazandı. Finaldeki rakibi Murray'nin iyi bir oyuncu olduğunu belirten Federer, "Onun yıllar sonra Grand Slam kazanan ilk Britanyalı olmak istediğini biliyorum, kaç yıl olmuştu... 150 bin yıl mı...'' diyerek espri yaptı.

RAKETİNE 13 $ BİN DOLAR
Turnuva öncesi Haiti depremzedeleri için gösteri maçı yapan tenisin yıldızlarının raketleri de açık arttırmaya çıkarıldı. Federer'in raketine düne kadar 13.300 $ önerilirken, en pahalı ikinci raket 4.150 $ ile Nadal'ın oldu. Açık arttırma yarın oynanacak erkekler finali ile son bulacak.

WİLLİAMS KARDEŞLER ÇİFTLERDE ŞAMPİYON

Avustralya Açık bayanlar finalinde Justine Henin ile karşılaşacak olan Serena Williams, final öncesi çiftler şampiyonluğuyla moral buldu. Serena-Venus çift bayanlar finalinde Zimbabweli Cara Black ve Birleşik Amerikalı Liezel Huber çiftini 6-4 ve 6-3'lük setlerle 2-0 yenerek, çiftlerde 11. Grand Slam şampiyonluklarını kazandılar.

BİZE ULAŞIN