Trabzonspor kafilesi Diyarbakır'da

Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ve Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer birlikte halay çekti.

Hamravat Sosyal Tesislerinde Trabzonspor onuruna verilen yemekte Vali Mutlu ile Kızılcık, Şener, Sümer ve her 2 iki kulübün yöneticileri biraraya geldi.

Yemekte Mutlu, Kızılcık, Şener, Sümer ve yöneticiler müzik eşliğinde halay çekti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir de kendisini ziyaret eden Trabzonspor Kulübü Başkanı Şener, Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Sümer ve yöneticileri çiçeklerle karşıladı.

Sevgi ve hoşgörü bağlarına ihtiyaç olduğunu belirten Baydemir, ''Bu manada spor çok önemli bir araçtır. Sporu bir barış elçisi aracına dönüştürmemiz lazım. Diyarbakır ve Trabzonlular olarak eşit oranda duygusal, eşit oranda tezcanlıyız. Örneğin, Egeli Zeybeği ağır oynar, bu bir sabır işidir. Ancak bizim halayımız ile sizin horonunuz hızlılık açısından birbirine benzer'' dedi.

Baydemir, kulüpler ve hatta belediyeler arasında daha fazla işbirliği için çaba göstermek gerektiğini aktararak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şener de Diyarbakır'daki sıcak karşılamadan dolayı teşekkür ederek, Baydemir'i maç veya başka bir vesileyle Trabzon'da ağırlamaktan mutlu olacaklarını söyledi.

BİZE ULAŞIN