%51 olimpiyat!

Türkiye Kupası finali için Futbol Federasyonu iki stat arasında kararsız kaldı: Atatürk Olimpiyat ve GAP Arena.. Takımlar 'Olimpiyat' derken federasyon da bu fikre ılımlı bakıyor

Türkiye Kupası finali için stat çalışmalarına hız veren Futbol Federasyonu ibreyi Atatürk Olimpiyat Stadı'na çevirdi. Federasyon, Mayıs ayı başındaki final için iki stat üzerinde duruyor. Bu statlar Atatürk Olimpiyat ve Şanlıurfa GAP Arena.. Final için mücadele eden kulüpler Manisaspor, Trabzonspor, Fenerbahçe ve Antalyaspor'un da fikirlerini soran federasyonun rotayı Olimpiyat Stadına çevirdiği öğrenildi. GAP Arena'nın ışıklandırma sorununun devam etmesi final için bu stadın önündeki en büyük engel olarak görünüyor.

TRABZON VE FENER KAZANMIŞTI
Ulaşım ve konaklama sorununu da göz önünde bulunduran Futbol Federasyonu, Olimpiyat Stadı için özellikle Fenerbahçe ve Trabzonspor'dan olumlu yanıt aldı. İki kulüp de finale kalmaları halinde olayı ticari olarak da düşünüyor ve 70 bin kişilik stadın tamamen dolacağına kesin gözüyle bakıyor. 13 ve 14 Nisan günleri oynanacak yarı final rövanş maçları sonrası federasyon kesin kararını verecek. Yarı finalin ilk maçlarında Fenerbahçe, Manisa'yı, Trabzonspor da Antalyaspor'u 2-0'lık skorla mağlup etmişti.


BİZE ULAŞIN