Sporcunun dramı

İdmanda paralel bardan düşüp, boynu kırılan Yunus Emre Uyar yaşam savaşı veriyor. Tüm umutlar kök hücre naklinin olumlu sonuç vermesinde

Milli jimnastikçi Yunus Emre Uyar, 21 Ocak'ta idmanda yere düşüp boynunu kırınca, önce Bolu Devlet Hastanesi'nde ilk müdahalesi yapıldı, sonra Ankara İbni Sina Hastanesi'ne getirilip, gerekli tetkiklerin ardından hemen ameliyata alındı. Doç.Dr.Ayhan Attar ve ekibi tarafından 9 saat süren ameliyat ile kök hücre nakli yapılan milli jimnastikçinin kalbi bunlara dayanamadı ve durdu. Beyin fonksiyonunu yitirmediği için yoğun çabalarla hayata döndürülen Uyar'ın kalbi yoğun bakımda dursa da ikinci kez yaşama döndürüldü. Uyar 2 aya yakındır hastanenin Reanimasyon (ölüyü yaşatma) bölümünde yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Şuuru az da olsa yerinde. Kendisine söylenenleri anlıyor ancak demik boğazını kapatarak, konuşmak zorunda. Göbekten aşağısı felç olan, elleri ve bilekleri tamamen yok olan Yunus Emre Uyar'ın diyaframı çalışmadığı için öksüremiyor. Bu nedenle de sol akciğeri mikrop toplamış. Beş kez enfeksiyon geçiren ve solunum cihazı ile yaşayan milli sporcunun kök hücre nakline 2- 6 ay arasında yanıt vermesi gerekiyor.

BABASI GÖRÜNCE FENALAŞTI
Yunus Emre Uyar'ın hasta olan anne ve babası da çocuklarının durumundan etkilenmemeleri için olaydan geç haberdar edildi.
Ancak baba Süleyman Uyar Pazar günü oğlunu görmek için hastaneye gelince, fenalaştı.


BİZE ULAŞIN