'Timsah' yürüyüşüne patent istiyor

Fransa'da oynanan Lille - Montpellier maçında atılan golden sonra Lille futbolcuların timsah yürüyüşü yapması, Bursaspor'u harekete geçirdi.

Yeşil - beyazlı takımın başarılı futbolcuları Sercan ve İbrahim Öztürk, timsah yürüyüşünün Bursaspor'a ait olduğunu belirterek patentinin alınmasını istedi.

Bursaspor'un İnter Toto Kupası'nda mücadele ettiği 1995-1996 sezonunda Ugandalı golcü Majid Mususi tarafından ilk kez yapmasıyla Türkiye'nin tanıdığı timsah yürüyüşü, bir çok kulüp oyuncuları tarafından kullanılmıştı. Bursa ile özdeşleşen ve yeşil - beyazlı oyuncuların hemen her galibiyetin ardından sevinçlerini ortaya koydukları bu gösteri, şimdi yurt dışında da kullanıldı.

Timsah Yürüyüşü, önceki gün Fransa'da oynanan Lille - Montpellier maçında da yapıldı. Gervinho'nun önderliğini yaptığı Lille'li futbolcular attıkları gol sonrasında sevinçlerini Timsah yürüyüşü yaparak kutladı.
Bursaspor'un genç yıldızı Sercan Yıldırım, timsah yürüyüşünün kendilerine ait olduğunu dile getirdi. Bu yürüyüşün Mususi ile Bursaspor'da başladığını hatırlatan Sercan, şöyle konuştu;

"İlk o yaptı ve ondan sonra Bursaspor'un sevinç şovu haline geldi. Ben de son Denizlispor maçında yapmıştım. Çok güzel bir şey. Bütün takımlar bizden görüp yapmak isteyecektir. Biz bundan sonraki maçlarda da timsah yürüyüşümüzü yaparak tüm dünyaya tanıtacağız."

Defans oyuncusu İbrahim Öztürk de timsah yürüyüşünün Bursaspor'a ait olduğunu herkesin bildiğine dikkat çekti. İbrahim, "Bu Bursaspor'a ait olduğu için patenti de Bursaspor'dadır. Yani alınmasına bile gerek yok bence. Sonuçta herkes biliyor ki bu Bursaspor'un." dedi.

TİMSAH YÜRÜYÜŞÜNÜ TESCİL ETTİRECEĞİZ

Bursaspor İkinci Başkanı Haluk Özkıyıcı ise timsah yürüyüşünün Mususi ile Bursaspor'un başlattığını herkesin bildiğine işaret etti. Lille takımının timsah yürüyüşü yapmasının hoşuna gittiğini belirten Özkıyıcı, "Bursaspor'un timsah yürüyüşünün oralara kadar gitmesi çok güzel bir olay. Bu Bursaspor'un da Avrupa çapında bir takım olduğunu gösterir." ifadesini kullandı.

Bursaspor'un isminin ve logosunun tescilli olduğunu ifade eden Özkıyıcı, timsah yürüyüşünün de tescil edilmesi için girişimlere başladıklarını ifade etti. Özkıyıcı, takımlarının sevinç şovu olan yürüyüşün, tüm dünyada Bursaspor'a ait olduğunun bilinmesi gerektiğini kaydetti. Bir şeyi tescil etmenin de tek başına yeterli olmadığına işaret eden Özkıyıcı, insanların isim hakkını vererek kullanmayı düşünmediklerini sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN