Başkent'te 'sızma' harekâtı

Beşiktaşlı taraftarların bugünkü maç için A.Gücü tribünlerinden bilet almaya çalıştıkları haberi, emniyeti alarma geçirdi. Olay çıkmasından endişe eden polis, önlemleri artırdı

Ankaragücü ile Beşiktaş arasında bugün oynanacak maç öncesinde Ankara Emniyeti alarma geçti. Beşiktaş'ın Bursa'yla yaşadığı husumet ve Ankaragücü taraftarlarının yeşil-beyazlılara yakınlığı nedeniyle olay çıkma ihtimaline karşı polis hazırlık yapıyor. Siyah-beyaz ekip için 19 Mayıs Stadı'nda ayrılan 1057 biletin satışa çıktığı gün tükenmesinin ardından Beşiktaşlı taraftarların, Ankaragücü tribünlerinden bilet almaya çalıştıkları ve ev sahibi taraftarların yer aldığı stadın sol kapalı bölümüne sızma hazırlığında oldukları öğrenildi. Ayrıca Ankaragücü'nün kardeş takımı olan ve Beşiktaşlılar ile arasında sorun bulunan Bursasporlu taraftarların da Başkent Ankara'ya gelme planları yaptıkları belirtildi.

KAPIDA KONTROL YAPILACAK
İki taraftar grubunun tribün liderlerini hafta içinde bir araya getiren Ankara Emniyeti ise gelişmelerden oldukça rahatsız. Tüm fair-play çağrılarına rağmen olay çıkmasından endişe duyan emniyet güçleri, kapılarda özel önlem alacak. Ankaragücü taraftarının bulunduğu tribünlere Beşiktaşlılar'ın sızmasını önlemek için kapı girişlerinde kontrol yapılacak. Özel güvenlik sayısı da bu maç için neredeyse iki katına çıkarılıyor. Emniyet tarafından 2 bin 500 polis görevlendirilirken, bine yakın özel güvenlik görevlisi de stat içinde ve çevresinde görev yapacak. İki taraftar grubunun karşılaşmaması için güzergahlar da ayrılacak. Maç bitiminde ise misafir takım taraftarları statta bekletilecek ve Ankaragücü taraftarlarının dağılmasından sonra stattan çıkmalarına polis gözetiminde izin verilecek. Maç günü şehir girişleri, istasyon ve otobüs terminali emniyet güçleri tarafından kontrol edilecek.

BİZE ULAŞIN