Gitmek istiyorum!

Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ın "Üzerine basa basa ısrarla söylüyorum satmayacağız" dediği Arda Turan neden transfer olmak istediğini söyledi: "Gitmek istiyorum çünkü çok üstüme geliyorlar"

Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ın, 24 Mart'ta yaptığı, "Israrla üzerine basa basa söylüyorum, Arda'yı satmayı ve Rijkaard'ı göndermeyi asla düşünmüyoruz. Ama şu da bilinmeli, bizimle çalışmak istemeyeni de bir dakika bile bu kulübün çatısı altında tutmam" sözlerine rağmen Arda Turan Türkiye'den ayrılma sinyalleri vermeye devam ediyor. Arda verdiği bir röportajda, şartlar oluşunca gitmek istediğini ifade ederek, "Yani şampiyon olduğumuz zaman gitmek istiyorum. Galatasaray taraftarı da beni orada görmek ister, 'Bizim çocuğumuz Avrupa'da oynuyor' düşüncesi onlara da gurur verir. Gitmek istiyorum çünkü bu ülke şartları beni çok zorluyor. Çok üstüme geliyorlar, sıkıyorlar, keyfimi kaçırıyorlar. Ben gülmeyi, eğlenmeyi, yaşamayı seven bir adamım. Belki Avrupa'da başaramayacağım ama denemek istiyorum. Buna şu anda gücüm de imkânım da yeteneğim de var. Ben bunu yapacağım" ifadelerini kullandı.

LİVERPOOL; ÇÜNKÜ KIRMIZI

Polat'ın 'Satmayacağız' demesine rağmen Arda'nın böyle konuşması ve Sabri ile kendisinin saçlarına aklar düştüğünü söylemesi, artık futbola Türkiye'de devam etmeye sıcak bakmadığını gösterdi. Arda transfer olmak istediği ülkeyi ve kulübü de söylemekten çekinmedi: "İngiltere'yi istiyorum. Her zaman Liverpool'da oynamak istediğimi söylüyorum. Galatasaray'a yakın çünkü. Forması kırmızı, örf ve adetleri, gelenekleri olan bir kulüp. Hayırlısı inşallah." Arda sürekli özel hayatının eleştirilmesine de çok kızdığını belirterek, "Anneme, babama, kız arkadaşıma laf söylemesinler. Ben insanların ailesiyle ilgili konuşuyor muyum?" dedi.

BİZE ULAŞIN