Sarvan'ı bekliyorum

Aziz Yıldırım'dan MHK'ya: "Sayın Oğuz Sarvan'dan pasif ofsaytın standart yorumunu açıklamasını sabırla bekliyorum" TFF'ye: "Futbol 'Ben yaptım oldu' mantığıyla yönetilemez"

Galatasaray maçı öncesi bir basın toplantısı düzenleyerek TFF Başkanı Mahmut Özgener ve MHK Başkanı Oğuz Sarvan'ı hedef alan açıklamalar yapan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'ndeki yazısında da eleştirilerini sürdürdü. Gerek hakemlerin, gerekse TFF kurullarının verdikleri kararlarda çifte standart olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Bu duruma bir son verilmezse, futbol dünyamızda büyük çabalar sonucu temin edilen güven ve istikrar ortamı maalesef bozulacaktır. Adalet terazisinin kefeleri, saha içinde ve kurullarda eşit olmalıdır" dedi. Basın toplantısında bu hataları anlatmalarına rağmen geçtiğimiz hafta yine kendi içinde standart taşımayan bariz hakem hataları olduğunu ifade eden Fenerbahçe Başkanı, MHK Başkanı Oğuz Sarvan'a şu sözlerle çağrıda bulundu: "Kayseri maçında aleyhimize verilen penaltı ve İstanbul BŞB maçında pasif ofsayt nedeniyle geçersiz sayılan golümüzün ardından, benzer pozisyonlar için verilen farklı kararlara ve hatalara şahit olduk. Ceza sahası içinde çekmelerle ilgili yaptığımız araştırmada, en yetkili ağızdan bu pozisyonlara artık penaltı verilmeyeceği duyumunu aldık. Ancak MHK ne yazık ki, bu konuda sessizliğini sürdürüyor. Karar değişikliği yaşanmışsa bu daha vahim bir duruma işaret eder. Zira, sezon devam ederken yorumda yapılacak değişiklik, bazı takımlara avantaj, bazılarına ise dezavantaj getirir. MHK Başkanı Oğuz Sarvan, ortaya çıkarak pasif ofsayt kuralının standart yorumunu kamuoyuyla paylaşmalı. Bu beklentimin Oğuz Sarvan tarafından karşılık bulmasını sabırla bekliyorum."

ÖZGENER'İ DE ELEŞTİRDİ
Yıldırım, yazısında Mahmut Özgener'le ilgili eleştiriler yönelterek, "Futbolu idare edenlerin şunu net olarak bilmesi gerekiyor: Milyonları ilgilendiren futbol 'Ben yaptım oldu' mantığıyla yönetilemez" ifadelerini kullandı.

BİR TEK DAUM'U ÖPTÜ!
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Samandıra turlarına devam ediyor. Yıldırım, dün takımın idmanını izlerken teknik direktör Christoph Daum'la sarılıp öpüştü. Başkan, kaptan Alex dahil tüm futbolcularla sadece tokalaşmayı tercih etti. İdari menajer Hasan Çetinkaya'nın Aziz Yıldırım'a getirdiği kağıdın içeriği ise merak konusu oldu.

BİZE ULAŞIN