Hayatımızın son maçları

Galatasaray derbisinde deneyim farkıyla kazandıklarını belirten Lugano, "Kalan 6 lig maçını hayatımızın son maçıymış gibi mücadele ederek kazanacağız" dedi

Cumartesi 03.04.2010
Son Güncelleme: Cumartesi 03.04.2010
ABONE OL
Fenerbahçe'nin Uruguaylı savunmacısı Diego Lugano, FB TV'de soruları yanıtladı. Galatasaray galibiyetini deneyime bağlayan yıldız oyuncu, "Galatasaray derbilerinde genelde gergin ve çok stresli bir ortam oluyor. Takım içindeki birçok oyuncu, bu konuda yeterli deneyime sahip" dedi. İşte Lugano'nun sözlerinden bazı satırbaşları:

HAYATIMIZIN SON MAÇLARI
Hedefimiz hep şampiyonluktu. Oyuncular olarak kalan 6 maçımıza hayatlarımızın son maçlarıymış gibi çıkıp ona göre mücadele edeceğiz. Artık şampiyonluk yoluna girdik.

DÜNYA BAŞIMA YIKILIYOR
Kaybetmeye alışamıyorum. Beraberlik ya da mağlubiyet aldığımızda dünya başıma yıkılıyor. Kendime gelemiyorum. Bu kişiliğimden kaynaklanıyor.

AYNI DİLİ KONUŞUYORUZ
Bilica'yla aynı dili konuşmamız ve sezon başından bu yana birlikte oynamamız önemli bir avantaj. Ancak diğer oyuncularla da uyum sağlayabiliyorum.

HIRSIM ÇOCUKLUKTAN
Benim ülkem Uruguay, 2 kez Dünya Kupası kaldırmış bir futbol ülkesi. Uruguay'da futbolculara hırs, çocuk yaştayken aşılanır. Benim hırsımı da ülkemin futbol kültürüne bağlayabiliriz.

UMUT ZORLUYOR:
Trabzonlu Umut Bulut, fizik olarak çok yetenekli bir oyuncu. Beşiktaşlı Nobre ve Bobo, Galatasaraylı Keita ve Kayserili Cangele de sorun yaratan isimler.

GODIN'LE ANLAŞIYORUM: Milli takımdan arkadaşım Godin'le savunmada çok iyi anlaşıyoruz. O hava toplarına çıkıyor, ben derin toplara koşuyorum. Defansın göbeğinde uyum yakalamak çok önemli.