Sarı meleklere kupa yakışır

Ligi'nde finale yükseldi Final Four'da Cannes'ı nefes kesen bir maç sonunda 3-2 yenen Fenerbahçe Acıbadem, Şampiyonlar Ligi'nde finale yükseldi

Cumartesi 04.04.2010
Güncelleme: Pazar 04.04.2010
ABONE OL
Fenerbahçe Acıbadem Indesit Şampiyonlar Ligi'nde dün Final Four'un evsahibi Cannes'ı muhteşem bir mücadeleden sonra 3-2 yenerek, finale adını yazdırdı. Öyle bir maç izledik ki, ilk 4 set bir yana tie-break seti için ayrı bir yazı yazmak lazım. İlk sete o kadar heyecanlı başladık ki, daha ne olduğunu anlamadan 6-0 geri düştük. Biz maça ısınırken Cannes ilk seti 25-18 alıverdi. İkinci sette Fenerbahçe Acıbadem, Pallais de Victoires'a (Zaferler Sarayı) geri döndü. İki teknik molaya da önde giren sarı-lacivertliler 25-19 ile durumu eşitledi... Üçüncü sette Cannes umutsuzca çırpınırken, Fenerbahçe Gamova ile sonuca gitti: 25-18. 4. sette ilk teknik molaya 8-7 önde giren Cannes, Fenerbahçe'yi durdurup 25-17 ile maçı tie-break setine taşıdı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

RÜYA GİBİYDİ
Sadece 15 sayıda bitecek olan 5. sete Cannes iyi başladı ve teknik molaya 8-6 önde girdi. Fenerbahçe pes etmedi ve 12-10'luk avantajı yakaladı. Ancak bunu iyi kullanamayan Fenerbahçe, Gamova'nın yorulmasıyla hücumda da tıkanınca 13-12 geri düştü. Cannes hücumunu blokla durduran Fenerbahçe tekrar 13-13'ü buldu. Karşılıklı sayılarla maç 16'ya uzayınca heyecan da inanılmaz boyutlara ulaştı. İki takım da üst üste maç sayılarını kullanamadı ve set 22'ye uzadı. 7'nci maç servisini atma sırası 20-21 önde olan Cannes'daydı. Üstelik Fenerbahçe kötü manşetle topu rakip alana atıvermişti. Ancak Ravva'nın smacını tekli blokla durduran Osmokrovic maçı Fenerbahçe Acıbadem'e döndüren isim oldu. Fenerbahçe servisini karşılayan Cannes yine Ravva ile yüklendi, bu sefer blok Eda'dan geldi ve 22-21 öne geçtik. Osmokrovic'in servisine iyi manşet gelmeyince, çaresizce bloğun üstünden vurulan top doğrudan auta gitti ve Fenerbahçe seti 23-21, maçı da 3- 2 kazanıp, finale adını yazdırdı.