Webber yağmurla geldi

Formula 1'de sezonun 3. yarışı olan Malezya Grand Prix'sinin sıralama turları yağmur yüzünden 15 dakika kesintiye uğrarken, pole pozisyonu Red Bull'dan Webber'in oldu

Malezya Grand Prix'sinde dün yapılan sıralama turlarında ilginç sahnelere şahit olduk. Q1 olarak adlandırılan ilk sıralama turlarında Ferrari ve MacLarenler'in piste geç çıkması onlara pahalıya mal oldu. Çünkü kuru zeminde arka sıralardaki takımların piste önce çıkması derecelerinin iyi olmasını sağlarken, büyüklerin geç çıkması ve yağan yağmurla birlikte onlarında derecelerinin yavaş olmasına ve bugünkü yarışa arka sıralardan dezavantajlı başlamalarına sebep oldu. Q2'de ise geriye kalan büyükler Red Bull ve Mercedes GP takımları yara almadan son final turlarına kalmaya hak kazandılar. Son tura Force India takımının iki aracının da kalması bence not etmeye değer bir durumdu. Q3'e yani final turlarına girildiğinde ise artan yağmur pilotlara çok zor anlar yaşattı. Hatta ilk üç dakika içinde şiddeti artan yağmurdan dolayı kırmızı bayrak çekilmesi ile geçen yıl yarım kalan yarış, bu yıl bir daha sıralama turlarında 15 dakikalık bir kesintiye uğradı.

EN HIZLI ARAÇ...
Weber, normal yağmur lastiği ile yarışarak birinci sırayı kazandı. Takım arkadaşı Vettel ise üçüncülükte kaldı. Böylece bu sezonun tüm yarışlarında birinci sırayı sadece Red Bull'lar aldı. Bu da onların en hızlı araçlara sahip olduğunun bir göstergesi diyebiliriz. Fakat bugün şeytanın bacağını kırabilecekler mi göreceğiz çünkü ilk 2 yarışa ilk sıradan başlamalarına rağmen henüz bir birincilik alamadılar. Bir kez daha takım arkadaşı Schumacher'i geçerek ikinci olan Rosberg'in bugün iyi bir derece yapacağına inanıyorum.

BİZE ULAŞIN