Malezya'da Red Bull duble yaptı

Red Bull takımı ilk 2 yarışta elinden kaçırdığı mutlu sona Malezya'da ulaştı. Vettel 1., Webber de 2'nci sırayı alarak Red Bull'un yarıştan duble ile ayrılmasını sağladılar

Malezya Grand Prix' inde yağmur yağmazsa işler Red Bull için iyi gider diye düşünüyorduk. Çünkü önceki iki yarışa baktığımızda, Vettel'in dayanıklılık ve mekanik problemler ile sonuca gidemediğini görmüştük. Malezya'da sıralama turlarında yağmurun azizliğine uğrayan dünya sıralamasındaki ilk 4 pilotun (Alonso-Massa-Hamilton ve Button) 17. sıra ve sonrasında yarışa başlaması dünkü startın önemini daha fazla artırmıştı. Startı en iyi değerlendiren Hamilton'dı. 20. sırada yarışa başlayan İngiliz pilot neredeyse ışık hızına ulaşarak daha ilk turlarda 10 sıra birden atladı.

HEYECANIN ADI MASSA!
Son on tura girildiğinde McLaren ile Ferrari pilotları arasındaki savaş, ilk üç dereceden daha güzel bir çekişmeye sahne oldu. Massa'nın uzun süre arkasında kaldığı Button'ı geçip, son beş tura girildiğinde önündeki Hamilton'ı yakalaması heyecan yarattı. Massa'nın rakibini geçemese bile yaşattığı heyecan bana göre Red Bull'ların başarısını gölgede bıraktı. Alonso Button'ı; Massa da son dört tura girilirken Hamilton'u kovaladı durdu. Ancak Button bu baskıya dayanırken, Alonso'nun Ferrarisi'nin motoru bu baskıya dayanamadı. Red Bull'lar duble yaparak ÇinŞangay yarışı öncesi büyük moral kazandılar. Rosberg ise Mercedes'i ile sessiz sedasız podyuma çıkarak yine büyük bir işe imza attı. Son söz ise yine Red Bull'lara.. Bu yıl ne zaman bir Red Bull pilotu pole pozisyonu alsa, o yarışı kazanamıyordu. Bu sefer de Webber için aynı şey oldu. Ancak yarışa 3. sırada başlayan Vettel, 1 saat 33 dakika 48.412 saniyelik derecesi ile Red Bull'un bu sezon şeytanın bacağını kırmasını sağladı.

BİZE ULAŞIN