Mehmet Yıldız sabah.com.tr'ye konuştu

Sivasspor'un kaptanı Mehmet Yıldız, olaylı Galatasaray maçının ardından sabah.com.tr'nin sorularını yanıtladı. Mehmet Yıldız, 1 puana üzüldüklerini söyleyip, "keşke Kadir'in ayağını televizyonlar gösterseydi" diyerek Galatasaraylı Barış Özbek'e tepki gösterdi.


-Mehmet maç sonu Galatasaray'dan 1 puan aldığınıza sevindiniz mi üzüldünüz mü?


"Açıkçası 1 puan aldık, 3 alamadık diye çok üzüldük çünkü maça baktığınızda en az 4-5 net gol pozisyonumuz vardı, biz bu maçı rahat almalıydık, hatta son saniyede kaleci Akın'ın el pasıyla başlayan ve 2'ye 1 giden atağımız hakemin bitiş düdüğünü çalması ile sona erdi. Belki hakem maçı 10 saniye daha oynatsa Galatasaray'ı yenebilirdik."

-Mehmet Barış'ın tekmesine ne diyeceksin?

"Aynı tekmeyi Barış'a sallasınlar bakalım Barış ne yapıyor, nasıl bir tepki veriyor. Ben maçtan sonra Barış'ın tekme savurduğu Kadir'in ayağını gördüm, tüylerim ürperdi. Keşke Kadir'in ayağını televizyonlar gösterseydi. Allah korumuş, tekme isabet etmemiş, eğer isabet etse kesinlikle Kadir'in kaval kemiği kırılır, futbol hayatı biterdi. İsabet etmediği halde, kaval kemiğinin derisi sıyrılmış. Kadir'in ayağına bakınca direk et ve kemiği görüyorsunuz."

-Bir de maçı son dakikasında Galatasaray atağında kaleci Akın'a topu kornere attı diye çok büyük tepki gösterdin.


"Maçın son atağı ve top bizdeydi. Kaleci Akın biraz dikkat etse topu Sedat'a bırakıp, atağı etkisiz hale getirecekti ama görmedi ve kornere attı. Dakika 95'ti, düşünsenize gol yesek bütün emeklerimiz boşa gidecekti. Bu yüzden çok sinirlendim ve öyle bir tepki gösterdim".

-Mehmet dünkü Galatasaray maçına bakınca keşke sezon başından beri böyle oynasaydık diyor musunuz?

"Kesinlikle katılıyorum size biz son iki sezondur ligin en iyi takımlarından biriydik. Dünkü futbolumuz bizim gerçek futbolumuzdu, geçen yılki oyunumuzu bu sezon ilk defa Galatasaray maçında oynayabildik inşallah bundan sonra böyle devam edeceğiz."

BİZE ULAŞIN