'Arap saçı olur'

Geçen sezonki tahminlerinin gerçekleşmesi sonrası 'Kahin' lakabını alan Mustafa Denizli, kehanetlerine devam etti: "32. haftaya kadar işin içinden çıkılmaz, arapsaçı olur. Beşiktaş'ın şampiyonluğu hiç sürpriz değil"

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, dün siyah-beyazlı takımın idmanını medyaya açtı ve basın mensuplarına önemli açıklamalar yaptı. Geçen sezon takımı 16. hafta sonunda 6. sıraya gerilediğinde "27. haftada görüşürüz. Benim adım Mustafa ise Beşiktaş şampiyon olacak" diyen ve sezon sonunda çifte kupalı zaferiyle iddiası gerçekleşen Denizli, yine Süper Lig'in falına baktı. Taraftarının "Kahin" yakıştırmasını yaptığı kurt teknik adam, "32. haftaya kadar işin içinden çıkılmaz, arapsaçı olur. Bu karmaşada biz de arapsaçının tellerinden biri oluruz. Lig 32. haftadan sonra tamamen çözümlenir. Averajla değil mutlaka puan farkı ile şampiyon belli olur" kehanetinde bulundu. "Beşiktaş'ın şampiyonluğu sürpriz olmaz" diyen Mustafa Denizli, "Bu puan tablosundan her şey çıkabilir. 3-4 ay öncesine kadar Bursaspor'u kimse favori göstermiyordu. Ancak gelinen nokta gösteriyor ki; ilk 4 sırada yer alan her takım, mutlu sona ulaşabilir" dedi. Geçen hafta yaptığı "Şampiyon olmak istiyorsak, kalan 7 maçımızın 6'sını kazanmalıyız" açıklaması hatırlatılan Denizli, "Ankaragücü beraberliği sonrası puan kaybetme lüksümüz kalmadı. Şampiyon olmak istiyorsak son 6 haftadaki tüm karşılaşmalarımızı kazanmalıyız" ifadesini kullandı.

'SAKATLIKLAR BAHANE DEĞİL'
Sakat oyuncuların bahane olmadığını dile getiren Beşiktaş Teknik Direktörü, "Kasımpaşa ve Ankaragücü'ne deplasmanda puan kaybetmiş olabiliriz ama en üst düzeyde tempo yaptığımızı ve performans sergilediğimizi söyleyebiliriz. O yüzden oynadığımız futbolla, kaybettiğimiz puanlar çok paralellik göstermiyor" değerlendirmesini yaptı. Mustafa Denizli, "Üst düzey oyuncularımız sakatlanlandı ancak bu bahane değil. Forma bulan diğer futbolcuların onların yerini doldurması gerek" diye ekledi.


BİZE ULAŞIN