Aslan'a son dakika çelmesi

Barış ile öne geçen Galatasaray, +91'de Mehmet Yıldız'ın golü ile yarışa havlu attı. Lider Bursa ile fark 7 puana çıktı. Ligde 17 takımın 16'sından gol yiyen, sadece üç takımdan 6 puan alan Cimbom, 14 deplasmanın sadece 6'sını kazandı

Sezon başında 'toplayayım' derken hallaç pamuğu gibi dağıtılan Sivasspor, Galatasaray'ın karşısına ne kaderine razı ne de kaderine mahkum bir takım olarak çıkıyor... Galatasaray karşısında 5'li orta sahaları hem hızlı hem garanti adamlardan oluşuyor. İleride Mehmet Yıldız yalnız gibi ama arkadan itişli! Bir tek savunma hantal ve hataya müsait. Galatasaray'sa bir başka! Ayhan- Barış montajı, 4-1-4-1 dizilişi ve kaledeki Aykut ile gerçekten de tepeden tırnağa başkalaşmış durumda. Ayhan hırsının yanına aklını eklemiş. Topal'ın hata payı, önüne subap olan Barış ve M.Sarp'la dengelenmiş... Keita, Yasin ve Sedat'ı ustaca yıpratıyor ve Galatasaray'ın ataklara 'vınnnn' hızında destek veren Sabri üzeri Giovani'li sağ kanadına Erman-Hayrettin ikilisi yetemiyor. Bu 'dominant'lık 17'de Ayhan'ın akıl dolu asistine Barış'ın sol çaprazdan attığı golü getiriyor. Derken Sivas'ın Hayrettin'li hızlı çıkışında Musa'nın kale önünde topla buluşmasıyla 'Savunması uyurken Aykut Sivas'la kalede tek başına' düellosunun ilk 'raundu' başlıyor. Bu buluşmalar maç boyunca hepsi 'çok net' 3 pozisyonla daha devam edecek: 45+2'de Sedat, 72'de Cihan, 73'te Musa ile... Galatasaray özellikle ikinci yarıda yaptığı değişikliklerle gol kovalayan rakibi karşısında yüreklerin yerini ağza taşıyan bir savunma yapıyor. Dikkatli belki ama tehlikeyi hemen savuşturamıyor.

VE KAMYON DEVRİLDİ
90+1 yalpalayan kamyonun freninin her anlamda patladığı an. Faruk'un Aykut'tan dönen şutunu M.Yıldız ağlara yolluyor. İkinci yarı Keita çıktıktan sonra pek de pozisyon bulamayan Galatasaray, Barış'ın en ufak 'beyin hücresi' içermeyen faulüyle atılması sonrası umutsuz vaka haline geliyor... Birer puan Galatasaray'a tokat, Sivas'a umut oluyor!

BİZE ULAŞIN