Altın yağmuru

Halterciler, Belarus'taki Avrupa Şampiyonası'nda harikalar yaratıyor. Dün Aylin Daşdelen, 3 altın madalyayı rekorla kazanırken, Erol Bilgin de iki birincilik getirdi

Belarus'un başkenti Minsk'te 40 ülkeden yaklaşık 200 haltercinin katılımıyla devam eden Avrupa Halter Şampiyonası'nın ikinci gününde de Türkiye fırtınası dinmedi. Bayanlarda 53 kiloda podyuma çıkan Aylin Daşdelen, koparma, silkme ve toplamda üç altın madalya kazandı. Aylin, koparmada kaldırdığı 88 kilo ile Avrupa şampiyonu oldu. Silkmede 120 kilo ile Avrupa rekoru kıran 28 yaşındaki halterci, toplamda 3 altın madalyanın sahibi oldu. Dün aynı kiloda yarışan diğer madalya umudumuz Sibel Özkan ise koparmada 84 kilo ile Avrupa beşinciliğini elde ederken silkmede yaptığı 108 kiloluk kaldırışla toplamda 192 kiloya ulaştı ve iki de Avrupa dördüncülüğü ile yetinmek zorunda kaldı.

20 GRAM FAZLALIK
Erkeklerde 62 kiloda podyuma çıkan Erol Bilgin ise koparmada 139 ve toplamda 304 kilo kaldırarak, Avrupa şampiyonu oldu. Bilgin, silkme mücadelesinde ise 20 gramlık tartı dezavantajı ve 165 kiloluk kaldırışı ile gümüş madalyaya uzandı.
62 kiloda yarışan diğer sporcu muz Bünyamin Sezer ise koparmada 136 kiloluk kaldırışı sonrasında gümüş madalyanın sahibi oldu. Sezer, silkmede 153 kiloyla altıncı, toplamda ise 289 kiloyla Avrupa beşincisi olarak şampiyonayı tamamladı. Böylelikle Türkiye ilk gündeki 3 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalyaya dün 5 altın ve 2 gümüş daha ekledi. Avrupa Şampiyonası'nda bugün yapılacak üçüncü gününde, Türkiye Bayan Halter Milli Takımı'ndan yarışacak sporcu bulunmuyor. Erkeklerde ise 69 kiloda Mete Binay madalya için mücadele verecek.
BİZE ULAŞIN