Resmen iade-i itibar

Galatasaray derbisi öncesinde "Samandıra çiftliğe dönmüş, değil mi Aykut Kocaman" diyen Yıldırım, önceki gün sportif direktörünü kendi koltuğuna oturtarak aralarındaki buzların eridiğini belgeledi!

Fenerbahçe'nin önceki gün yapılan yönetim kurulu toplantısından servis edilen bir fotoğraf, sarı-lacivertlilerde girilen şampiyonluk havasıyla her şeyin değiştiğini belgeler nitelikteydi. Şubatta 7 maç üst üste kazanamayan Fenerbahçe'nin yaşadığı sıkıntılı süreçte, önce Daum ile Kocaman'ın birlikte çalışamadığı, iki tarafın da birbirini istemediği dedikoduları ortaya çıktı. Gelen kötü sonuçlar sonrası Aykut Kocaman, Samandıra'da sahaya hiç çıkmıyor, bazı idmanları sadece kapının kenarından izliyordu. Kocaman, üzerindeki baskı artınca "Mayıs ayında geleceğim hakkında karar vereceğim" açıklaması yaptı. Gençlerbirliği beraberliği sonrası ise, Samandıra'ya el koyan Aziz Yıldırım tesislerdeki disiplinsizliğe vurgu yaptığı toplantısında, "Burası çiftliğe dönmüş, değil mi Aykut Kocaman?" sözleriyle herkesin içinde sportif direktörü hedef almıştı. Kocaman, o tarihten itibaren Samandıra'daki odasından çıkmıyor, istifa etmek için sezon sonunu beklediği iddia ediliyordu. Ancak futbolda yine "Kazanan her zaman haklıdır" kuralı işledi. Önce Manisa, ardından Galatasaray galibiyetleri geldi. Yıldırım, Kocaman'la yaptığı özel görüşmede "Görevini bırakmayı aklından bile geçirme" dedi. Bu sözlerin ardından buzlar eridi ve Kocaman Inter-CSKA maçını izlemeye giderek fiilen bıraktığı göreve yeniden döndü. Kayseri maçı öncesinde de "Bu maçı kazanırsak, şampiyon oluruz" şeklindeki iddialı açıklamasıyla "Ben buradayım" mesajı verdi.

GELECEK YIL DA BİRLİKTELER
Son olarak Yıldırım ile Kocaman'ın barıştığının açığa vurulması gerekiyordu. Önce Fenerbahçe resmi sitesinden "Başkanımızla, sportif direktörümüz arasında sorun yoktur" açıklaması geldi. Önceki günkü toplantıda da doğum günü kutlanan Kocaman, hatıra fotoğrafında Aziz Yıldırım'ın koltuğuna oturtularak "Tek patron" olduğu bir kez daha gösterildi. Buzdağının altındaki savaşların sonunda gelecek çifte kupa veya şampiyonluk, Kocaman ve Daum'un gelecek yıl birlikte çalışacağını garantileyen son halka olacak.


BİZE ULAŞIN