Rıdvan Dilmen adliyeden ayrıldı

Çarşamba 07.04.2010 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 07.04.2010 18:47
ABONE OL
Yasadışı dinleme soruşturması kapsamında gözaltına alınan Rıdvan Dilmen, hakkındaki suçlamalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

AÇIKLAMA SIRASINDA ÇEKİLEN FOTOĞRAFLAR

Rıdvan Dilmen şunları söyledi;

Bir soruşturma kapsamında benim ifademi almak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne çağrıldık ve gittik. İfademizi verdik. Sonra akşam gönderdiler bizi. Bugün de savcılığa gidip ifademizi verdik. Herhangi bir suçum ya da karıştığım bir olay yok. Bugün toplumda saygınlığımız ve sevginliğimiz varsa bu özellikle bizim kişiliğimiz ile alakalıdır. Tabii ki de kusurlarımız ve hatalarımız vardır. Bir de görüşmememiz gereken insanlarla telefon görüşmesi yapmışızdır gibi. Bizim hayatımız da insanlara ders olur. Söyleyeceğim tek şey futbolculuk gelip geçer. Geride kimlik kalır. Şu şaibeden alnımızın akıyla çıktığımız için sevinçliyiz. Sadece medyada çıkan haberlerin bazı insanları zedelediğini biliyoruz. Onlar bunu hak etmiyor.


TELEKULAK ÇETESİ, 'VIP DİNLEME'DEN GÖZALTINDA HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

RIDVAN DİLMEN SERBEST BIRAKILDI

Alınan bilgiye göre, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan Dilmen, savcılığın talimatıyla polisten serbest kaldı.


İŞTE DİNLEMENİN TARİFESİ

Çetenin bu dinleme ve takibi, yöneticileri gözaltına alınan GSM operatörü üzerinden yaptığı belirlendi. Mağdurların mesajlaşmalarının, konuşmalarının, 'baz istasyonu takipleri' ile hangi saatte nerede olduklarının ve hangi numarayla konuştuklarının saptandığı öğrenildi. Çetenin, ünlü isimler için yaptığı dinleme ve takip için özel bir fiyat tarifesi oluşturduğu, "1 ay ile 3 ay arası dinleme ve takibin 3-5 bin dolar; 3 ay ile 6 ay arası dinleme ve takibin 5-15 bin dolar" olduğu ifade edildi.

GÖZALTINDAN İLK GÖRÜNTÜLER


Tanju Çolak, emniyet çıkışında basın mensuplarının sorularını cevapladı: