Toprak kayması

Beşiktaş Başkan Yardımcısı Toprak'ın, "Gönül şikesi yapılıyor. Bazı kulüpler bazı kulüpleri 'kardeş' ilan edip diğer takımlara karşı farklı tutum sergiliyor" şeklindeki sözlerine A.Gücü ile Bursa cephesi sert tepki verdi

Beşiktaş Kulübü Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak'ın şike ilgi ilgili açıklamalar yaparak, ligin kardeş kulüpleri olarak bilinen Ankaragücü ile Bursaspor'a taş atması kriz çıkardı. Geçen hafta Beşiktaş, Başkent'te Ankaragücü ile berabere kaldı ve şampiyonluk yarışında büyük yara aldı. Dün de Erdoğan Toprak, "Şike sadece parayla olmaz, gönül şikesi de olur. Bazı kulüpler, bazı kulüpleri 'kardeş' ilan edip, diğer kulüplere karşı farklı bir tutum sergiliyor. Para vermek de gönül şikesi yapmak da aynıdır. Bugün birden fazla takımın 'kardeş kulüp' ifadesi altında bazı rakiplerine farklı yaklaşımlar sergilemesi de bir teşviktir. Bugün bunları yapanlar, yarın şike konusunda da görüş belirtemez" diyerek üstü kapalı bir göndermede bulundu.

ŞAİBE ŞÜPHESİ DOĞAR
Bu tarz yaklaşımların Türk futboluna zarar verdiğini de vurgulayan Toprak, "Kardeşlik adı altında başka takımlara katkı sağlamak, lig yarışında bazı maçların şaibeli olduğunu düşündürür, bazı takımları zan altında bırakır, hatta o takımların elde edeceği başarılara bile gölge düşürür" diye konuştu.

TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA
Erdoğan Toprak'ın bu sözlerine Bursaspor ile Ankaragücü cepheleri ise sert karşılık verdi. Ligde zirve koltuğunun sahibi olan Bursaspor'da başkan İbrahim Yazıcı, "Talihsiz biz açıklama olmuş. Sayın Toprak'a sormak gerekir, geçtiğimiz yıl bizim kardeş kulübümüz olarak değerlendirip suçladığı Ankaragücü'nü küme düşme tehlikesi yaşadığı bir dönemde yenmedik mi? Bunun açıklamasını nasıl yapacak merak ediyorum. Kardeşlik tribünde olur, sahada değil" dedi.

KILIF ARIYORLAR
A.Gücü Başkan Yardımcısı Avni Kavlak ise, "Beşiktaş maçında çok iyi bir oyun sergiledik. Hakem penaltımızı vermedi. Sergilediğimiz futbol yakışıksız bir anlama çekilemez. Normal puanımızı aldık. Beşiktaş bunu bile hazmedemiyor. Biz Bursaspor'dan da Beşiktaş'tan da birer puan aldık. Bunu farklı yorumlamak başarısızlığa kılıf aramaktır. Herkes oynadığı futbola baksın, başka yerlerden medet aramasın" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN