Ah Haldun ah!

G.Saray'da kötü gidişin sebepleri tartışılıyor. Salı günü yönetim toplantısında başkan Polat'ın, Üstünel'e dert yanıp, "Ben sana Nonda'yı tutalım, Kewell'ı gönderelim demiştim" diyerek sitem etti

Perşembe 08.04.2010
Güncelleme: Perşembe 08.04.2010
ABONE OL
Futbolda alınan başarısız sonuçlar sonrası Galatasaraylı yöneticiler, geçmişteki icraatlarını sorgulamaya başladı. İlk hesaplaşma başkan Adnan Polat ile futbol şube sorumlusu Haldun Üstünel arasında yaşandı. Salı günü gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında Polat, Üstünel'e, "Kewell konusunda hata yaptık" dedi. Polat'ın; devre arasında Nonda'yı gönderen Haldun Üstünel'e "O zaman da sana söylemiştim, Kewell'ı gönderelim diye. Ama Nonda diye tutturdun. Bak hata yapmışız işte'' diye dert yandığı öğrenilirken, Üstünel'in de başkanına, "Bize Kewell'ın mart başına yetişeceği söylendi. Üstelik taraftarımız kendisini çok seviyordu, bu yüzden göndermedik'' cevabını verdi. Ancak Polat, hata yaptıklarını yineleyerek, "Kewell hala ortada yok, ama Nonda şimdi oynardı'' düşüncesini savundu. Devre arasında Lucas Neill, Jo Alves ve Giovani Dos Santos'u transfer eden Galatasaray, kontenjan nedeniyle eldeki yabancılarından ikisini yollamak zorunda kalmıştı. Sarı- kırmızılı yönetim Tobias Linderoth'un biletini hemen keserken, ikinci isimde büyük tartışma yaşanmış, nisan ayından önce oynamayacak olan Harry Kewell'a taraftarlar sahip çıkmıştı.

KEWELL'IN 2010 SANCISI
Kaleci Leo Franco'nun gönderilmesi önerileri görmezden gelinerek, Nonda'nın bileti kesilince takım ciddi bir forvet sorunu yaşamaya başladı; Jo selefi Nonda'nın yerini dolduramadı. Bu arada Kewell'ın G.Saray'ın kendisi ile yeni anlaşma yapmamasına içerlediği ve iyileşse bile Dünya Kupası'nda oynamak için kendini riske atmayacağı da öne sürülüyor.

NONDA, SABAH'A SÖYLEMİŞTİ
Galatasaray yönetiminde Polat ile Üstünel arasındaki konuşma, akıllara 1 Nisan Perşembe günü SABAH'ta yayınlanan Nonda röportajını getirdi. Muhabirimiz Yaşar Yalçın'a konuşan Kongolu golcü, kendisini Polat'ın göndermediğinin altını çizip, "Beni gönderenin yerime aldıklarının performansı ortada" demişti.

'TARAFTAR'IN DEDİĞİ OLUNCA
Kendisi de taraftarın içinde gelen Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel, sarı-kırmızılı taraftarların devre arasında Harry Kewell'ın gönderilmemesi için yaptığı kampanyaların ve "Mart başında sahada olur" şeklindeki doktor görüşlerinin etkisi ile Avustralyalı'nın kalmasından yana tavır koydu. Üstünel'i ikna edemeyen başkan Polat, Nonda'nın gönderilmesine sessiz kaldı. Ancak Kewell sahalara dönemeyip forvet hattında Nonda'nın yeri dolmayınca Polat haklı, Üstünel haksız çıkmış oldu.

GALATASARAY HARRY KEWELL'I ÇOK ARADI
Bu sezon 16 lig maçında forma giyip 9 gol atan Harry Kewell'ın yokluğu Galatasaray'da fazlasıyla hissediliyor. Golcü futbolcunun Galatasaray'da kalıp kalmayacağı hala netlik kazanmadı.