İnadına madalya

Aylin Daşdelen boyun fıtığı nedeniyle bırakma noktasına geldiği haltere inatla devam etmesinin ödülünü Avrupa Şampiyonası'nda kazandığı 3 altın madalya ile aldı

Avrupa Halter Şampiyonası'nda 53 kiloda rekor kırarak üç altın madalyanın sahibi olan Aylin Daşdelen'in spor yaşamı ilginç hikayelerle dolu. 11 yaşında spor yaşamına başlayan başarılı sporcu, 2008 Pekin Olimpiyatları öncesinde büyük bir felaketin eşiğinden döndü. Pekin Olimpiyatları öncesindeki Avrupa Şampiyonası'nın hazırlıkları sırasında boyun fıtığı teşhisiyle acil olarak ameliyata alınan Daşdelen, felç tehlikesine rağmen çok sevdiği halteri bırakmadı.

'SPOR HAYATIM BİTTİ DEDİM'
Doktorların, "Kesinlikle spor yapmamalısın'' uyarısına rağmen antrenmanlarını aksatmayan Aylin Daşdelen, "Olimpiyatlar öncesinde böyle bir sakatlığı yaşamam beni üzdü. Spor hayatımın bittiğini düşündüm. Doktorları dinlemeyerek daha da hırsla çalıştım. Sonuçta şimdi altın madalyaları kazandım. Şimdi hedefim 2012 Londra Olimpiyatları'nda da altın madalyaları toplamak'' diye konuştu.

AİLESİNE BAKIYOR
Büyüklerde 4. Avrupa şampiyonluğunu kazanan Aylin Daşdelen, ailesinin göz bebeği. Haltere ilk başladığı yıllarda ailesinin bu sporu yapmasına izin vermediğini ve antrenmanlara kaçak gittiğini belirten başarılı sporcu, "Şimdi ise aileme yardım ediyorum. Halterden kazandığım para ile ev ve arsa alıyorum'' dedi.


BİZE ULAŞIN