Munih'te Kuranyi pazarlığı

Transfer harekatına başlayan Beşiktaş'ta Başkan Demirören, yöneticiler Adalı ve Zülfikaroğlu, Kuranyi'nin menajerleri ile dün Münih'te pazarlığa oturdu. Beşiktaş yıllık 4 milyon Euro teklif ederken, yıldız forvetin menajerleri ise 6 milyon Euro'da ısrarlı davrandı

Beşiktaş iç transferden sonra rotayı yabancı transferine çevirdi. İki yıldız futbolcuyu kadrosuna katmak isteyen siyah-beyazlıların hedefindeki ilk isim olan Kevin Dennis Kuranyi için başkan Yıldırım Demirören, Futbol Komitesi Başkanı Serdar Adalı ve yönetici Cengiz Zülfikaroğlu dün Almanya'ya uçtu. Bundesliga'da 18 gol ile krallığa koşan Kuranyi için Münih'te Fabian Ernst'in transferinde de Beşiktaş'la çalışan Alman menajerlik firmasının aracılığıyla oyuncunun menajerleri ile masaya oturuldu. Başkan Demirören ve yöneticileri, sezon sonunda sözleşmesi bitecek Brezilya asıllı oyuncu için yıllık 4 milyon Euro'dan kapıyı açtı. Golcü oyuncunun menajerleri ise önceki gün Juventus'tan 4 yıl için 15 milyon Euro'luk resmi teklif aldıklarını belirterek ancak yıllık 6 milyon karşılığı Beşiktaş'ın teklifine sıcak bakabilecekleri cevabını verdiler. Her iki taraf ilk görüşme sonunda masadan olumlu ayrıldı ve görüşmelerin ilerleyen günlerde sürmesi kararlaştırıldı.

*İŞTE YILSONU SÖZLEŞMESİ BİTEN FUTBOLCULAR

İŞTE LİSTEDEKİ İLK 5
Beşiktaş'ın listesinde Kuranyi'nin yanı sıra Santa Cruz, Quaresma, Krasic ve Robinho da bulunuyor. Siyah-beyazlı heyet, başta bu isimler olmak üzere 10 yıldızla görüşecek ve bu isimlerden en az ikisi Beşiktaş'ın yeni sezonda kadrosunda yer alacak. İki yıldızın transfer maliyeti ise sponsorlarla çözülecek.


BİZE ULAŞIN