Ernst: Hiç düşünme hemen gel

Beşiktaş'ın Alman yıldızı Fabian Ernst, siyah-beyazlı yönetimin Münih'te transferi için masaya oturduğu eski takım arkadaşı Kevin Kuranyi'ye güvence verdi: "Burada çok rahat edersin"

Beşiktaş'ta başkan Yıldırım Demirören, Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı ile yönetici Cengiz Zülfikaroğlu'nun önceki akşam Münih'te Kevin Kuranyi için başlattıkları transfer harekatında sıcak gelişmeler yaşanıyor.

*İŞTE YILSONU SÖZLEŞMESİ BİTEN FUTBOLCULAR

Bundesliga'da 18 gol ile krallığa koşan ve Schalke 04 ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan 28 yaşındaki forvetin, yapılan 3 yıllık teklife sıcak baktığı belirtilirken, siyah-beyazlı kulüp hakkında bilgi almak için eski takım arkadaşı Fabian Ernst'i aradığı öğrenildi. Kevin Kuranyi'nin aynı menajerlik firmasına bağlı olduğu ve Schalke'de 3.5 yıl birlikte top oynadığı Ernst'e kendisine gelen teklifi söyleyerek, Beşiktaş ve İstanbul hakkında sorular sorduğu belirtildi.

Siyah-beyazlı kulüp için olumlu referans veren Fabian Ernst'in, "Hiç düşünme. Ben Beşiktaş'a geldiğim için hiç pişman olmadım. Burada çok mutluyum. Hiçbir sorun yaşamıyorum. Kulüp, taraftar, atmosfer mükemmel. Beşiktaş Türkiye'de her sene şampiyonluğa oynayan, Avrupa'da da büyük hedefleri olan bir kulüp. Ayrıca İstanbul harika bir şehir. Burada rahat edeceğine garanti verebilirim" dediği belirtildi.

OLUMLU BAKIYOR
Alman golcünün Ernst'in anlattıkları sonrası rahatladığı ve maddi konularda anlaşılması durumunda Beşiktaş'a gelebileceğini söylediği öğrenildi.

Van Bommel ve Hamit için nabız...
Kuranyi için Almanya'ya çıkarma yapan Beşiktaş Futbol Komitesi yöneticileri Serdar Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu, Bayern Münih'in orta sahadaki iki yıldızı Van Bommel ile Hamit Altıntop için de nabız yokluyor. Siyah-beyazlı yöneticiler, Bavyera ekibine iki oyuncu için masaya oturmak istediklerini iletti.

Pazarlıklar tıkandı
KURANYİ'NİN menajeri Roger Wittmann'la ile ilk görüşmeyi Çarşamba akşamı Münih'te yapan siyahbeyazlı yöneticiler dün de pazarlıkları sürdürdüler. Demirören'in katılmadığı dünkü toplantıda siyahbeyazlıların, 4 milyon Euro'dan 3 yıllık sözleşme teklifinde ısrar ettikleri, Wittmann'ın ise, "6 milyon Euro isteriz" dediği öğrenildi. Bunun üzerine görüşmenin tıkandığı ve pazartesi günü tarafların yeniden bir araya gelmek için sözleştikleri öğrenildi. Bu transferde Beşiktaş'ın en büyük rakibi ise Juventus. Kuranyi'yi kadrosuna katmak isteyen İtalyan kulübü, 4 yıl için 15 milyon Euro teklif etti. Bu arada Beşiktaşlı yöneticilerin, Quaresma için de zemin yokladığı, bu futbolcunun da kiralık olarak alınmasının gündeme geldiği bildirildi.

BİZE ULAŞIN