İngiliz hasta

Devler Ligi'nde Chelsea'nin ardından Manchester United ve Arsenal'in elenmesiyle 2003 yılından bu yana ilk kez yarı finalde İngiliz ekibi kalmadı

Dünyanın bir numaralı ligi olarak gösterilen İngiltere Premier Ligi'nin yedi yıl aradan sonra ilk kez Şampiyonlar Ligi yarı finalinde temsilcisi yok. Manchester United'ın Bayern Münih, Arsenal'in de Barcelona'ya elenmesinin ardından ilk 4'te İngiliz kulübü kalmaması, Ada'da büyük tartışma yarattı. İspanya, İtalya, Almanya ve Fransa'dan birer takımın bulunduğunu kaydeden The Times, "Artık Şampiyonlar Ligi İngilizler'in domine ettiği bir kupa değil. Bundan UEFA Başkanı Michel Platini de oldukça mutlu olmalı. İngiliz kulüpleri, yenemediği takımların büyük yıldızlarını alamaz. Bu, mali çöküntüyü getirir" ifadelerini kullandı.

MALİ KRİZ YAŞAYABİLİRLER
Borçlarını çevirebilmeleri için Devler Ligi'nde adını ilk 4'e yazdırmaları gereken Manchester United, Arsenal, Liverpool ve Chelsea'nin gelecek yıllarda aynı başarısızlığı tekrarlamaları halinde büyük mali kriz yaşayacakları belirtiliyor.


BİZE ULAŞIN