SABAH yazdı, yanlış düzeltildi

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu için pazar günü yollar 04.00'te kapatılacak, YGS'ye girecek birçok öğrenci mağdur olacaktı. SABAH konuya dikkat çekince valilikteki olağanüstü toplantıdan "Yollar 09.30'a kadar açık" kararı çıktı

İstanbul Valiliği, SABAH'ın dün yaptığı "Sınav Günü Start Krizi" başlıklı haber üzerine dün valilikte olağanüstü bir toplantı yaptı. İlgili birim yöneticilerin katıldığı toplantıda pazar günü öğrencilerin mağdur olmaması için önemli kararlar alındı. Buna göre İstanbul Valiliği, 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun İstanbul etabı nedeniyle trafiğe kapatılacağı duyurulan bazı güzergahlardaki kapatma saatlerinde, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) nedeniyle değişiklik yaptı. Daha önce 11 Nisan Pazar günü için planlanan ve duyurusu yapılan güzergahların 04.00-20.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacağı belirtilmişti. Ancak aynı gün Yükseköğretime Geçiş Sınavı da (YGS) yapılacağı için öğrencilerin trafiğe kapatılacak sınav yerlerine gidişlerinde ve kapalı yerlerden diğer semtlere gidişlerinden büyük sorunlar yaşanacak, öğrenciler sınav yerlerine gecikecekleri için birçok mağduriyet yaşanacaktı.

GÜZERGAH 09.30'A DEK AÇIK
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bisiklet Federasyonu yetkilileriyle yaptığı dünkü toplantının ardından güzergahlarla ilgili yeni kararlar alındı. Buna göre, Yenikapı-Sirkeci arası sahil yolu Kennedy Caddesi ile Çatladıkapı girişi Aksakal Caddesi saat 09.30'a kadar açık olacak.

BELGESİ OLANLAR GEÇECEK

Ayrıca sınava giriş belgesi bulunan öğrencilere pazar sabahı sınav yerlerine ulaşmaları konusunda emniyet güçleri tarafından gerekli kolaylıklar sağlanarak öğrencilerin ulaşım yönünden mağduriyetleri önlenmeye çalışılacak.


BİZE ULAŞIN