Düren: ''Penaltıyı bütün Türkiye gördü"

Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Mete Düren, sert açıklamalarda bulunurken, MHK'ye verdikleri desteği gözden geçireceklerini söyledi.

Düren, Trabzonspor'un bugünkü maçı, dünyanın hiçbir yerinde 11 kişi tamamlayamayacağını öne sürerek, ''Penaltıyı bütün Türkiye gördü, ancak orta hakem görmesine rağmen vermedi. Türkiye'nin gördüğünü, önündeki faulu es geçen yardımcı hakem görmedi'' dedi.

Bunun şampiyonluk yarışından daha önemli bir mesele olduğunu vurgulayan Mete Düren, şöyle devam etti:

''Bugün bir açıklama yapmıştık. Hakem hatalarının telafi edilebileceği haftaların azaldığını söylemiştik. Sezon başındaki hakem hataları telafi edilebilir. 'Hatayı az yapan hakemler istiyoruz' demiştik. Biz hakem odası basmadık. Onlara hakaret etmedik, ama puan almak için sanıyorum makbul yol bu. MHK'ye verdiğimiz desteği ciddi anlamda gözden geçireceğiz. Sadece saha içinde değil, saha dışındaki birçok güce karşı da Beşiktaş mücadele etmek zorunda.''

Beşiktaş olarak her zaman saygılı tutumlarını sürdürdüklerini ifade eden Düren, ''Beşiktaş Fair-Play Ligi'nin lideri. Ancak rakiplerimiz bunu da kötü niyetli kullanıyorlar. Hakemlere verdiğimiz destek boşa gitmiştir. Onları Allah'a havale ediyoruz'' diye konuştu.

Mete Düren, ''(Hakem odasını basanlar) derken kimi kastediyorsunuz'' sorusu üzerine, ''Kimlerin yaptığı belli. Hakaretleri yapanların maçlarını izliyoruz. Hakemler bu şekilde etkileniyor. Hakemlerin iradeleriyle vicdanlarıyla maçları yönetmelerini istiyoruz. Bu takımlar böyle yol alıyor. Bunun Türk futboluna zarar verdiğini düşünürken, bundan zarar görüyoruz. Kıyımın bu haftadan başlayacağını düşünmedik'' şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN