"Erciyes'e gol atma senetlerini yırtayım"

Şike operasyonunun 2. dalgasında mahkemece tutuklanan Celil Sağır, 40 bin Euro'luk borcu karşılığı manipülasyon yapmakla suçlandı

Futbolda şike iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında savcılıkça sorgulanan futbolcu Celil Sağır, tutuklandı. Bir dönem Fenerbahçe'de forma giyen Celil'in Malatyasor-Kayseri Erciyesspor maçında manipülasyon yaptığı iddia edildi. Şike çetesinin lideri Erkan Ergün'e bahislerden dolayı 40 bin euro borcu olduğu tespit edilen Celil'e, çete liderinin borçlarına karşılık senet imzalattığı öğrenildi.

POLİS TAKİBE ALDI

Teknik takibe alınan Ergün ve Celil arasındaki görüşmeler polisin kaydına takıldı. Ergün'ün o dönemde Malatyaspor'da oynayan Celil'e, "Malatya-Kayseri Erciyesspor açında manipülasyon yap. Gol atma karşılığında da senetleri yırtayım" dediği tespit edildi. 26 Nisan 2009'da oynanan bu maçta Bank Asya 1. Lig'de kümede kalma mücadelesi veren Malatyaspor, evinde 3- 2 yenilmiş, futbol otoriteleri Celil'i maçın en kötüleri arasında göstermişti.

'SUÇLULAR TEMİZLENSİN'
Türkiye'de yürütülen soruşturmanın Bochum Savcılığı'ndan farklı olduğunu hatırlatan TFF Başkanı Mahmut Özgener ise "En büyük temennimiz suçluların Türk futbolundan temizlenmesi" dedi.

Üç tutuklama daha!
Şike soruşturmasında dün Celil Sağır'ın dışında 3 kişi daha tutuklandı. Celil Sağır ile birlikte ifadeleri alındıktan sonra mahkemeye sevkedilen Uğur Demirhan ve Servet Yılmaz'ın yanı sıra, İsmail Sarıyılan da tutuklandı.BİZE ULAŞIN