Festival gibi olacak

UEFA İcra Komitesi ile buluşan Başbakan Erdoğan, "2016'da Türkiye'yi bir festival alanına çevireceğimizden, UEFA açısından en mükemmel ve rahat çalışma ortamını sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. En iyisini yapmaya hazırız" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Avrupa'nın en iyi futbol ülkelerinin en iyi futbolu sergileyecekleri bir Avrupa Şampiyonası'na zemin hazırlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya hazırız" dedi. Başbakan Erdoğan, UEFA Milli Takım Turnuvaları Komitesi Başkanı ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Gilberto Madail başkanlığındaki UEFA İcra Komitesi Teftiş Heyeti'ni, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde kabul ederek, birlikte kahvaltı yaptı. Başbakan Erdoğan, İstanbul'un dünyanın en nadide şehirlerinden biri olduğunu ifade ederek, "Şehir içinde yapacağınız kısa bir seyahatte adeta tarihin içinde yolculuk yapıyormuşçasına Bizans'a, Roma'ya, Osmanlı Devleti'ne tanıklık eder, Türkiye Cumhuriyeti'nin modern havasını teneffüs edersiniz" diye konuştu. Avrupa Şampiyonası'nın, dünyanın en büyük üçüncü spor organizasyonu olmasının yanında UEFA'nın en kıymetli ürünü olduğunu belirten Erdoğan, "Bu turnuvanın UEFA için öneminin farkındayım. Ülkemle birlikte bu ürünü daha değerli kılacak her türlü çalışmayı sizlerle yapmaya hazırız. Size şu ana kadar yapılmış en başarılı turnuva sözünü vermekten çekinmiyorum" dedi.

28 MAYIS'I BEKLİYORUM
Başbakan, "Avrupa'nın en iyi futbol ülkelerinin en iyi futbolu sergileyecekleri bir Avrupa Şampiyonası'na zemin hazırlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya hazırız. 2016'da Türkiye'yi bir festival alanına çevireceğimizden ve UEFA açısından en mükemmel ve rahat çalışma ortamını sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Ben ve ülkem 28 Mayıs 2010'u büyük bir heyecanla bekliyoruz" ifadelerini kullandı.


BİZE ULAŞIN