Gribi de yendi

63 kiloda 3. kez Avrupa Şampiyonu olan bayan haltercimiz Sibel Şimşek, grip yüzünden 39 derece ateşle çıktığı podyumda yine rakiplerini geçmeyi bildi

Avrupa Halter Şampiyonası'nda 2 altın ve 1 gümüş madalya kazanarak 3. kez Avrupa Şampiyonu olan Sibel Şimşek, Minsk'e geldikleri günden bu yana ağır bir gribe yakalandığını, 39 derece ateş ile müsabakaya çıkarak Türkiye'ye 2 altın ve 1 gümüş kazandırdığını söyledi. İlaç tedavilerinin yanı sıra antrenörü Nurcihan Gönül ve masöz Emine Akyol'un büyük desteği ile müsabakaya yetiştirildiğini anlatan Şimşek, "Silkmede 142 kiloluk Avrupa rekorunu hastalıktan bitkin düştüğüm için kaldıramadım. Antalya'daki Dünya Halter Şampiyonası'nda 143 kilo kaldırarak Avrupa değil, Dünya rekoru kırmak istiyorum" dedi.

'RUS SVETLANA'YI DA KAÇIRSAM'
"Şampiyonalara 6 ay kala dünyayla ilişkimizi kesiyoruz. Son 4 ay ise ibadet yapar gibi antrenman yapıyoruz. Başarı ancak böyle geliyor'' diye konuşan ve 63 kilodaki amansız rakipleri Belaruslu, Ermeni ve Norveçli sporcuları bir üst sıklete kaçırdığını söyleyen Şimşek, "Sıra ebedi rakibim Rus Svetlana'nın da bir üst sıklete kaçmasını sağlamak, ancak boyu küçük, kilosu hafif olduğu için kaçacak gibi görünmüyor'' esprisini de yaptı. Şimşek, kendisine verdiği büyük destekten ötürü Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'na teşekkür borcu olduğunu da sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN