Siyah beyaz blöf

Kartal'ın Kuranyi harekatını Türkiye'ye duyuran SABAH şimdi de operasyonun perde arkasını açıklıyor: 4 milyon Euro'dan 3 yıllık anlaşma teklif eden Beşiktaş yönetimi, menajerin Juventus blöfünü gördü ve rest çekti

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı ve yönetici Cengiz Zülfikaroğlu'nun yürüttükleri ve tüm Türkiye'nin SABAH'tan öğrendiği 'Kevin Kuranyi operasyonu'nun perde arkasını yine SABAH açıklıyor. İşte kıran kırana pazarlıkların yapıldığı transfer harekatında yaşananlar:

İMZA İÇİN GİTTİLER AMA...
Alman golcü için görüşmeleri yaklaşık 3 hafta önce menajerler aracılığıyla başlatan siyah-beyazlı yöneticiler, geçtiğimiz çarşamba akşamı yanlarına menajer Ahmet Bulut'u da alarak özel uçakla Münih'e gittiler. Türkiye'de Ahmet Bulut, Almanya'da Kuranyi'nin menajeri Roger Wittmann ile geçen haftaya kadar yıllığı 4 milyon Euro'dan 3 yıllık sözleşmeyi prensip olarak kabul eden Beşiktaş cephesi, bu sözler çerçevesinde Münih'e giderek Kuranyi'ye imza attırıp dönmeyi planlıyordu. Ancak tam bu gelişmeler yaşanırken, Bild Gazetesi'nde ilginç bir haber gündeme düştü. Demirören, Adalı ve Zülfikaroğlu üçlüsünün gidişinden önce İtalyan kulübü Juventus'un teklifinin medyada yer alması konuşulan şartları değiştirdi.

JUVENTUS RÖTARI
Münih'te masaya oturduklarında Wittmann, "Juventus'tan 4 yıllık 15 milyon Euro'luk bir teklif var. Oyuncu bu paraları gördü. Sizden yıllık 6 milyon Euro istiyoruz" diyerek fiyat artırdı. Bu değişikliğe kızan Adalı, "Biz 4 milyon üzerinden konuştuk. Gazetelerde çıkan haberler bizi ilgilendirmez. Bunlar çok yüksek rakamlar. Bu paraları da bonservisi elinde olduğu için veriyoruz. 4 milyon Euro'dan bir kuruş yukarıya çıkmam. Daha fazlasını beklemeyin" karşılığını verdi. Bunun üzerine Wittmann'ın da "Pazartesi günü Kuranyi ile görüşeceğim. O da Beşiktaş'a sıcak bakıyordu ama parasal konularda sıkıntı olabilir. Pazartesi akşamı size son kararımızı bildiririz" dedi. "Bizim acelemiz yok. Sezon sonuna daha çok var. Sizin kararınızı bekliyoruz" cevabını veren Beşiktaşlı yöneticiler, görüşmeleri noktalayıp dün İstanbul'a döndüler.

BİZE ULAŞIN