Gattuso ruhu

Taraftarın ruhsuz futbol eleştirilerini G.Saray yönetimi dikkate aldı: Orta sahaya Gattuso gibi savaşan, takım ruhuna katkı yapacak bir yabancı transfer edilecek

Sezona 3 kulvarda da kupa hedefiyle yola çıkan, Avrupa Ligi ve Türkiye Kupası'nda hüsrana uğrayan, lig yarışında ise son bir ayda bozgun yaşayan Galatasaray'da yeni sezonun transfer politikası belirlendi. Yıldızların takım ruhuna katkıda bulunmadığını ve Galatasaray formasının ağırlığını kaldıramadığını düşünen sarı-kırmızılı yönetimin teknik direktör Rijkaard ile hafta içinde yaptığı toplantıda konuyu gündeme getirdiği ve Gattuso tipinde oyuncu transferi için düğmeye basıldığı öğrenildi.

SAVAŞACAK YABANCI
Başkan Adnan Polat ve kurmaylarının, Hollandalı hoca ile yaptığı toplantıda "Ne Elano ne de Leo Franco, G.Saraylı ruhunu sahaya yansıtabildiler. Tribündeki taraftar da oyuncuları ruhsuz oynamakla suçluyor. Bize formaya aşık olacak, gözüpek adamlar lazım" dediği öğrenildi. Avustralyalı savunmacı Lucas Neill'i örnek gösteren Başkan Polat'ın "Lucas bu camiayı en iyi anlayan isim oldu. Taraftar onun mücadelesine saygı duyuyor. Bize orta sahada Milan'lu Gattuso gibi çalışkan, kayberken skora isyan eden, takımı ateşleyecek, tekmeye kafa sokacak adam lazım" dediği öğrenildi. G.Saray'ın Rus kulüplerinin talip olduğu Elano'yu elden çıkartacağı ve orta sahaya savaşçı bir isim alacağı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN