Messi'li THY reklamı

Türk Hava Yolları'nın (THY) tüm dünyada gösterime girecek yeni reklam filminde, dünya futbolunun efsanevi takımı Barcelona'nın Messi, Ibrahimovic, Xavi, Iniesta, Puyol'un da içinde olduğu tam kadrosu rol aldı.

THY'nin resmi sponsor olduğu Barcelona futbol takımının Messi, Ibrahimovic, Xavi, Iniesta, Puyol, Victor Valdez, Pieqe gibi dünyanın en değerli futbolcularının rol aldığı reklam filmi çekildi. Dün gece oynanan Real Madrid-Barcelona karşılaşması sırasında ilk kez Türkiye'de gösterilen reklam filmi önümüzdeki haftadan itibaren tüm dünyada gösterime girecek. THY'nin yeni jeneriği ve mottosu "We are Turkish Airlines, We are Globally Yours" ve yeni simgesi kırmızı küreleri ilk defa bu reklam filminde kullandı. Reklam filminin yönetmenliğini İspanyol Marco Grandia, görüntü yönetmenliğini ise Gabor Deak yaptı.

Müziği Sertap Erener, bestesi ise Nil Karaibrahimgil tarafından yapılan reklam filminin çekimleri 6 gün sürerken, çekimler Barcelona ve İstanbul'da gerçekleştirildi. Barcelona futbol takımı futbolcularının ilk defa bu kadar çok katılımıyla gerçekleştirilen reklam filmi çekildi. Çekimler sırasında Barcelona teknik direktörü Guardiola, Türkiye'den giden baklavayı kendi elleriyle futbolculara yedirdi.

Filmde yerli ve yabancı 286 kişi görev aldı. Film dünya genelinde 15 Nisan itibariyle 70 ülkede gösterilecek. Film, CNN International, BBC, Euronews, Al Jazeera, CNBC, Euronews, Eurosport gibi kanallar başta olmak üzere birçok uluslararası kanalda ve yerel kanallarda izlenebilecek.

BİZE ULAŞIN