Davetliler Daum ve Hiddink'le görüştü

Türkiye'nin 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası ''EURO 2016'' adaylığıyla ilgili çalışmalar sürürken, Türkiye'ye gelen 10 ülkeden 14 yabancı gazeteci, (A) Milli Takım Teknik Deriktörü Guus Hiddink ve Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum ile bir araya geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) davetlisi olarak Hollanda, İspanya, İsrail, Danimarka, Fransa, İngiltere, Almanya, İsveç, Rusya ve Avusturya'dan gelen 14 gazetecinin, dün TFF Genel Sekreteri Ahmet Güvener ve Daum ile birlikte tekneyle boğaz turu yapıp, yemek yediği öğrenildi. Gazetecilerin tekne gezesinde Alman teknik adam ile Türkiye ve kendisi hakkında röportaj yaptığı kaydedildi.

Yabancı gazeteciler, bugün ise TFF'nin Milli Takımlardan Sorumlu Yöneticisi Levent Kızıl ve Hiddink ile Çırağan Sarayı'nda kahvaltı etti. Kahvaltıdan sonra gazeteciler, Hollandalı teknik adamla da röportaj yaptı. Hiddink'in, gazetecilerin dünya futbolu, Türk futbolu, kariyeri gibi konularındaki sorularını yanıtlayıp,Türkiye'nin ''EURO 2106'' adaylığını neden desteklediğini anlattığı bildirildi.

Gazeteciler, daha sonra TFF'nin Çırağan Sarayı'ndaki ''Stratejik Plan'' toplantısı ve ''EURO 2016'' adaylığıyla ilgili sunumu da izledi.

BİZE ULAŞIN