'Vicdanen rahatım'

Hatayspor'un eski başkanlarından Mehmet Şaşmaz, 20 ay süren görevinde kulübe leke getirecek hiçbir davranışta bulunmadığını belirterek, ''Vicdanen rahatım'' dedi.

Şaşmaz, Antakya Gazeteciler Cemiyeti'nde (AGC) düzenlediği toplantıda, futbolda şike soruşturması kapsamında İstanbul'da Cumhuriyet Savcılığına ifade verdiğini hatırlattı.

Türkiye'yi sarsan, aralarında Tepecik Belediyespor'un eski kulüp başkanının da bulunduğu 11 kişinin tutuklanmasından sonra Hatayspor-Tepecik Belediyespor maçı ile ilgili ifadesine başvurulmak üzere İstanbul'a çağrıldığını belirten Şaşmaz, şöyle konuştu:

''Sadece bu maçla ilgili ifade verdim. Şükürler olsun ki savcı mahkemeye sevk edilmeme gerek duymadı. Şike olaylarında adım geçmedi. Sadece Hatayspor kulüp başkanı olarak iddianamede yer aldım. O dönemde kim Hatayspor'un başkanı olsa o ifade vermeye gidecekti.

Ben Hatayspor'un şövalyesiyim. Kasada bir simit parası yokken bu kulübe başkanlık yaptık. Şimdi gel deseler yine gelirim. Her zaman takımımı namusum gibi gördüm ve şerefimle bu kulübü yönettim. 20 ay süren kulüp başkanlığımı şerefimle yaptım. Kulübe leke getirecek hiçbir şey yapmadım. Vicdanen rahatım.''

Şaşmaz, ayrıca, bazı gazetelerde yer alan haberlere tepki göstererek, ''Beni lekelemek isteyenleri kınıyorum. Hayat devam ediyor. Neyi getirip neyi götüreceği belli olmaz. Benim durumuma herkes düşebilir. Ama ne olup bittiğini anlamadan karalama kampanyası başlatmak hiçbir kalem sahibine yakışmaz'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN