'Türk futbolu hak ettiği yere gelecek'

TFF'nin düzenlediği Stratejik Plan toplantısına katılan Hiddink , "Milli Takım istekli. Seviyeyi artıracağız. Türk futbolunu hak ettiği yere getireceğim" dedi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından hazırlanan "Stratejik Plan", İstanbul'da yapılan toplantıyla açıklandı. TFF Başkanı Mahmut Özgener ile birlikte Çırağan Sarayı'ndaki toplantıda yerini alan A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, önemli açıklamalarda bulundu. Hiddink, göreve yeni geldiğini ve oldukça fazla maç izlediğini belirterek, "Yapmamız gereken şey, Milli Takım seviyesini artırabilmek. Çünkü Milli Takımlar, insanların ilgisinin artmasına büyük katkı sağlar. Milli Takım oldukça istekli. Benim gelmemle seviyenin artacağına inanıyorum. Ancak hiçbir şeyin garantisi yok. Türk futbolunu hak ettiği yere getirmeye çalışacağım" iddiasında bulundu. Beşiktaş-Trabzonspor ve Gençlerbirliği- Bursaspor maçlarını tribünde takip eden Hollandalı teknik adam, gol olmamasına rağmen her iki mücadeleyi izlemekten büyük keyif aldığını söyledi.

VE SARVAN KONUŞUYOR
Başka Özgener ise 1 yıllık çalışma sonunda 4 yıllık bir plan hazırlandığını vurgulayarak, "Türk futbolunu yapısal açıdan sağlam zemine oturtmak için tüm paydaşların geniş katılımı ile oluşturulan stratejik plan, Türk futbolunun rekabetçi yapısını yükseltecek ve uluslararası alanda söz sahibi yapacak sürecin önünü açacaktır. TFF tarihinde bir ilk olan bu yol haritası sayesinde, 2013 sonuna kadar, Türk futbolunun hem sportif hem de yönetimsel konularda çok önemli atılımlar gerçekleştireceğine olan güvenimiz tam" diye ekledi. Öte yandan MHK Başkanı Oğuz Sarvan'ın bugün kamuoyu bilgilendirme toplantısı yapacağı bildirildi.

İLGİ ODAĞI OLDU
Çırağan Sarayı'nda basın mensuplarıyla bir araya gelen Hiddink, toplantıya katılan 14 yabancı gazetecinin ilgi odağı oldu. Hollandalı hoca, Türkiye'nin Euro-2016 adaylığını desteklediğini açıkladı.

BİZE ULAŞIN