"Arda yıldız değil"

Eski milli futbolcu Tanju Çolak, Ziraat Türkiye Kupası'nı Trabzonspor'un kaldıracağını Turkcell Süper Lig şampiyonu ise Fenerbahçe'nin olacağını iddia etti. Ayrıca Çolak, Galatasaray'ın kaptanı Arda Turan için de, "Arda bir yıldız değil" ifadelerini kullandı.

Antalya Futbol Dostları Derneği (AFDD) ile Antalya Tenis İhtisas Kulübü (ATİK) tarafından Atatürk Stadı'nda ''Gösteri maçı'' yapıldı. Ünlü futbolcuların davet edilmesine rağmen gelmediği karşılaşmada soruları yedek kulübesinde cevaplayan eski milli futbolcu Tanju Çolak, Ziraat Türkiye Kupası'nda Trabzonspor ile Fenerbahçe'nin final oynayacağını iddia etti.

Fenerbahçe'nin lig şampiyonu olacağını belirten Çolak, Trabzonspor'un da Türkiye Kupası'nı kaldıracağını ifade etti. Çolak ayrıca Bursaspor'un da şampiyon olmasına zor gözle baktığını söyledi.

ARDA BİR YILDIZ DEĞİL
Galatasaray'ın son haftalarda aldığı başarısız sonuçlar sonrasında sarı - kırmızılı tribünlerin tepkisinin sorulması üzerine Tanju Çolak, Galatasaray yönetimine ve kaptan Arda Turan'a yüklendi.

Taraftarın Arda'dan çok şeyler beklediğini kaydeden Çolak, "Arda'yı bir dönem Lionel Messi ile karşılaştırdılar. Bunu kim çıkardıysa ne kadar komik duruma düştüğünü inşallah kendisi görmüştür. Arda'nın yetenekleri var ama Arda bir yıldız değil. Arda haketten yetenekli ama top ayağına geldiği zaman topu çok iyi saklayan çok iyi paslar atan ama direk kaleye giden bir futbolcu değil. Yıldız oyuncu dediğin skor tabelasını değiştirmesi gerekir." diye konuştu.

Ayrıca Arda Turan'a yüklenen yükün çok fazla olduğunu belirten Tanju Çolak, Arda'nın yüklenen bu yükü kaldıracağını zannetmediğini, Arda Turan'ın kendine bakmadığını ve kaptanın 4 kilogram fazlası olduğunu ifade etti.

EMEKTAR FUTBOLCULAR YEŞİL SAHADA
Antalya Futbol Dostları Derneği (AFDD) ile Antalya Tenis İhtisas Kulübü (ATİK) tarafından düzenlenen gösteri maçında Türk futbolunun efsanevi isimleri ve Antalyaspor'da yıllar önce forma şansı bulmuş oyuncular, vali yardımcıları ve turizmciler aynı sahayı paylaştı.

Kırmızı ve mavi formalarla sahaya çıkan oyuncular 30'ar dakikalık iki devre şeklince maç yaptı.

Mücadeleyi mavi takım, 5-3 kazandı. Mavi takımın gollerini Göksel Karıklar, Namık Yüksel, Serdar Biçikçi atarken, kırmızı takımın gollerini Adnan Karahan, Ufuk Parlakdağ kaydetti.

BİZE ULAŞIN