"Asıl suçlular konuşulmuyor"

Galatasaray'ın eski futbolcularından Hakan Şükür, Galatasaray futbol takımında bu yıl alınan başarısız sonuçlarda asıl suçluların medyada eleştirilmediğini söyledi.

Galatasaray'ın sezon başında oldukça güçlü bir kadro oluşturduğunu ancak istenilen başarıların bir türlü yakalanamadığına dikkat çeken Hakan Şükür, "Galatasaray'da yıldız oyuncular çok. Bu yıldızlar size tek tek maç kazandırabilir. Ancak maçları kazanmak için takım olgusu gerekiyor. Tek yıldızların tek işe yaramadığı ligin ikinci yarılarında ortaya çıkıyor. Ancak bana göre Galatasaray'da bu yıl gerçek suçlular hala medya tarafından eleştirilmiyor." dedi.

Turkcell Süper Lig'de Bursaspor'un büyük bir başarı yakaladığını kaydeden eski yıldız futbolcu, "Buraya kadar getirdiler. Bana göre de bırakmayacaklar. Yakaladıkları başarıyı taçlandırmak isteyeceklerdir. Bu başarı diğer takımların gelecek yıl kendilerine geliştirmesine yardımcı olacaktır." dedi.

Şampiyonluk yarışında gönlünün Bursaspor'dan yana olduğunu kaydeden Hakan Şükür, "Zirve yarışı şu anda 4 takım olarak şekillendi. Galatasaray son haftalarda zirve yarışına ortak olmaya başladı. Gelecek yıllarda bana göre zirve yarışında takımlar arasında puan farkı daha azalacaktır." diye konuştu.

Bursaspor'un şampiyon yapılmayacağı yönünde çıkan söylemlerin hatırlatılması üzerine Hakan Şükür, "Bana göre bu söylemler son dönemde ortadan kalktı. Ben böyle şeylere inanmıyorum. Herkes Bursaspor'un başarısını konuşuyor. Umarım mutlu sona ulaşarak bir devrim oluştururlar." dedi.

BİZE ULAŞIN