En iyisi G.Saray

FIFA Dünya Kupası Turu kapsamında Türkiye'ye gelen eski futbolcu Roger Milla SABAH'a konuştu: "Türkiye'nin en iyi takımı G.Saray'da forma giymek isterdim"

FIFA Dünya Kupası, Coca-Cola tarafından gerçekleştirilen "FIFA Dünya Kupası Turu" kapsamında İstanbul'a getirildi.FIFA Dünya Kupası Turu özel uçağıyla, Yunanistan'dan İstanbul'a getirilen kupaya, yaptığı gol sevinçleri ile Dünya Kupası tarihinin unutulmazları arasına giren Kamerunlu eski futbolcu Roger Milla da eşlik etti. Kupa ile birlikte Türkiye'ye gelen Kamerunlu eski futbolcu Roger Milla SABAH'a özel açıklamalar yaptı. Aktif futbolculuk yaşamında Türkiye'den hiçbir kulüpten teklif almadığını ifade eden ünlü oyuncu "Türkiye'de futbol oynamayı çok isterdim çünkü Türk insanı ile Kamerun insanı birbirine çok benziyor. Sizler de bizim gibi sıcakkanlısınız. Teklif almış olsaydım tabiî ki Türkiye'nin en iyi takımı Galatasaray'da forma giymek isterdim" dedi.

TÜRKİYE BÜYÜK KAYIP
1994'de ABD'de düzenlenen Dünya Kupası'nda, 42 yaşında Rusya'ya gol atarak Dünya Kupası'nda gol atan en yaşlı futbolcu unvanına sahip olan Milla, Türkiye'nin Güney Afrika'da yer almamasının da büyük bir kayıp olduğunu belirtti. FIFA Dünya Kupası Turu tüm dünyada 84 ülkeden 92 şehri ziyaret edip, 138 bin 902 kilometre yol kat ediyor. Türkiye, FIFA Dünya Kupası Turu'nda 78. ülke, İstanbul ise 85. şehir olarak yer aldı. Dünya Kupası, yarın Cevahir Alışveriş Merkezi'nde futbolseverlerle de bir araya gelecek.

BİZE ULAŞIN