Tüm hatalar Fener lehine

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, "Son beş haftadaki hatalara bakın, tümü Fenerbahçe lehine, Galatasaray ve Beşiktaş'ın aleyhine" dedi

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'i eleştiren kulüp başkanları kervanına Galatasaray Başkanı Adnan Polat da eklendi. Polat, FIFA Dünya Kupası Turu kapsamında dün Esma Sultan Yalısı'nda düzenlenen etkinliğe katıldı. MHK Başkanı Oğuz Sarvan'ın hakemlerine arka çıktığı ve Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in yeniden başkan seçildikten sonra ilk kez bir televizyona çıkarak Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'e ağır sözlerle yüklendiği günün ertesinde Polat eteğindeki tüm taşları döktü.

'G.SARAY VE BEŞİKTAŞ MAĞDUR'
Polat, hedef aldığı Futbol Federasyonu ve MHK'ye şu sözlerle yüklendi: "Türkiye Ligi'nin Avrupa'nın en değerli ligleri arasında olması ile övünüyoruz. Ligimiz ilk altıya giriyor ama biz Dünya Kupası'nda yokuz. Bunun nedenlerini iyi analiz etmeliyiz. Geçen yıl biz neden bağırıyorduk? Kurumsal hatalar yapılıyor, hakem raporları değiştiriliyordu. Bütün tepkimiz bu durumaydı. Bağırdık, çağırdık ama arkamızda bir kişi bile bulamadık. Bugün son 5 haftada yapılan hatalara bakın, tümü Fenerbahçe lehine, Galatasaray ve Beşiktaş'ın aleyhine! Bu tip iç çekişmelerle boğuştukça Dünya Kupası'nın dışında kalırız. Kendi içimizde savaş yaparsak, futbolu bir yere getiremeyiz."

BİZE ULAŞIN