Bursaspor-Gaziantepspor maçından notlar

Turkcell Süper Lig'deki Bursaspor-Gaziantepspor maçına, yeşil-beyazlı taraftarlar büyük ilgi gösterdi.

Atatürk Stadı'ndaki maçta, yeşil-beyazlı taraftarlar şampiyonluk şarkıları söyledi, atkı şov yaptı. Maç öncesi taraftarlar, futbolcuları tek tek tribünlere çağırarak yumruk şov yaptırdı.

Bursaspor'un ''TBMM'nin 90. yılı kutlu olsun'' pankartıyla çıktığı maçta, tribünlerdeki ilginç pankartlar da dikkati çekti.

Kapalı kale arkası tribünde, ''Teslim ol İstanbul'' yazan ve çizgi roman karakteri Red Kit ile Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş forması giymiş Dalton kardeşlerin ellerini kaldırmış haliyle resmedildiği büyük boy pankart açıldı.

Maraton tribününde açılan ''1 Haziran 1963'te kuruldu, 85-86 Türkiye Kupası'nı kazandı, 95-96 İntertoto efsanesi, 2009-10 sezonu... onlar başardı siz de başarabilirsiniz'' pankartıyla da taraftarlar, şampiyonluk inançlarını yansıttılar.

285 gazetecinin akredite olduğu maçta, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği ile Güneydoğu Gazeteciler Cemiyetince bu sezon futboldan çok olaylarla gündeme gelen Bursaspor-Diyarbakırspor maçlarının olumsuz etkisinin ortadan kaldırılması amacıyla hazırlanan ''Bursa-Diyarbakır Dostluk Projesi'' kapsamında Bursa'ya gelen yaklaşık 30 kişilik heyet de tribünlerdeki yerini aldı.
BİZE ULAŞIN