Esad GAP'taki finale geliyor

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Şanlıurfa GAP Arena'daki Türkiye Kupası final maçına geleceği bildirildi. Işık sorunu nedeniyle maç gündüz oynanabilir

Türkiye Kupası final maçına Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad da geliyor. Sıkı bir Fenerbahçeli olduğu bilinen Esad'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak 5 Mayıs'taki maça geleceği öğrenildi. Fenerbahçe geçtiğimiz yıllarda Suriye'ye giderek Al İttihad takımı ile bir dostluk maçı yapmıştı. Devlet Başkanı Esad, daha sonra bir İstanbul seyahatinde F.Bahçe Kulübü'nü ziyaret etmişti. Bu arada Futbol Federasyonu da Şanlıurfa GAP Arena'yı sıkı takibe aldı. Dün sabah erken saatlerde bir heyet Urfa'ya gitti ve statta incelemelerde bulundu. Işık sorunu devam eden ve zemini de iyi olmayan stat için heyet bir rapor hazırlayarak Federasyon Yönetim Kurulu'na verecek. Işık sorununun 5 Mayıs'a kadar çözülmesinin zor gözüktüğü için maçın gündüz oynanması da gündeme geldi. Maç saatinin 15.00 ya da 16.00 olarak düşünüldüğü öğrenildi.

GAP ARENA'YI TANIYALIM
26 bin 400 m2
alan üzerine inşa edilmiş GAP Arena, 30 bin koltukkapasiteli. Tamamı kapalı olan stadyum çim saha ve beraberinde 8 kulvarlı atletizm pistinden oluşuyor. Çatı üzerine monte edilmiş modern ışıklandırma sistemi var. Fakat bu sistem henüz tam olarak devreye girmedi.

FEDERASYON OTEL KAPATTI İDDİASI!
Ziraat Türkiye Kupası'nın 5 Mayıs'taki finalinin, GAP Arena'da oynanacağı artık ayyuka çıkarken, Türkiye Futbol Federasyonu dün de beklenen resmi açıklamayı yapmadı. Federasyonun 25 gün önceden misafirler için uçak bileti rezervasyonu yaptığı ve Şanlıurfa'da bir oteli (Harran Oteli) kapattığı iddia edildi.

BİZE ULAŞIN