Gün Ogier'in

Türkiye Rallisi'nin ilk gününün galibi, 8 etabın 3'ünü önde geçen ve favori Loeb'e tam 25 saniye fark atan Ogier oldu

Türkiye Rallisi'nin ilk gününü Citroen Junior takımından Sebastian Ogier ilk sırada tamamlarken, aynı takımdan Dani Sordo ikinci, Ford Focus'un Fin pilotu Mikko Hirvonen ise üçüncü sırada bitirdi. 6 kez dünya şampiyonu olan Citroen'den Sebastian Loeb ise Ogier'in 25 saniye gerisinde 5. sırada yer alırken, Kadıköy'de gerçekleşen özel seyirci etabını ise kazandı. Türk pilotlardan Serhat Özdemir 16, Burcu Çetinkaya ise 18. sırayı aldı. İlk günü değerlendiren Ogier, "Bugün (dün) her şey çok iyi gitti. Şikayet edebileceğim bir şey yok. Yarın (bugün) büyük kapışma yaşanacak, ama ilk sıradayım bu yüzden çok mutluyum" diye konuştu. İlk gün beklentilerin altında bir performans ortaya koyan Ürdün Rallisi'nin galibi Sebastian Loeb, "Bazı yerlerde yolu kavrama sorunu yaşadım. Akşamüstü seansında yolun daha temizlenmiş olacağını düşündüm. Umarım çok vakit kaybı yaşamamışımdır. Ama işim çok zor olacak" dedi.

BUGÜN 8 ETAP VAR
Üç özel etabı birinci bitirerek günü 4. kapatan Petter Solberg ise, "Güzel bir gündü. Bazı etaplar daha yavaştı, ama işler yolunda gidince zirveye çıktık. Çok çekişmeli bir ralli yaşıyoruz" yorumunu yaptı. Yarışta bugün 8 etap geçilecek. Bu arada eş zamanlı koşulan Türkiye Şampiyonası'nda ise Serkan Yazıcı günü lider tamamladı.

GÖZLER RAİKKONEN'DE
Formula 1'de geçen başarılı yılların ardından WRC heyecanına ortak olan Kimi Raikkonen, İstanbul'da 7'den 70'e herkesin ilgi odağı. Finli pilot, kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyen hayranlarını geri çevirmiyor.

BİZE ULAŞIN