İşte Fenerbahçe'nin borcu

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, Acıbadem ana sponsorluğunun, bayan voleybol takımlarını Avrupa'da önemli bir noktaya getirdiğini, diğer amatör branşlarda da bu şekilde sponsorluk uygulamaları için çalışma ve arayış içinde olduklarını söyledi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde, kulüp başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerin de katıldığı, Yüksel Günay başkanlığında gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu olağan toplantısında yönetim kurulu raporunu okuyan Özdemir, Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımı'nın, elde ettiği Avrupa ikinciliğiyle yurt çapında büyük bir sevinç ve coşku yarattığını, ülkeye dönüşte yoğun bir maç trafiğine girerek sarı-lacivertli kulübe tarihinde ilk kez Türkiye Kupası'nı kazandırdığını ifade etti.

Acıbadem Sağlık Grubu ile yaptıkları sponsorluk çalışmasının ardından Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı'nın sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da da önemli bir noktaya geldiğini kaydeden Özdemir, ''Diğer amatör dallarımızda da bu tip uygulamalar için çalışma ve arayış içindeyiz. Önemli ve ciddi teklifler bulunmaktadır. Bunları değerlendireceğiz. Aynen Acıbadem'de olduğu gibi bizi Avrupa'da ve dünyada bir noktaya getirecek önemli sponsorları sizlerin huzuruna getirmek istiyoruz. Acıbadem şirketi yönetim kurulu başkanı Mehmet Ali Aydınlar'a da hepinizin huzurunda teşekkürü bir borç biliyoruz'' diye konuştu.

ŞAMPİYONLUK YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ DEVAM ETTİRECEĞİZ

Nihat Özdemir, futbol takımının derbi maçta Galatasaray'ı 1-0 yenerek şampiyonluk iddiasını sürdürdüğünü hatırlatarak, ''İnşallah Beşiktaş maçından da galip ayrılarak şampiyonluk yolundaki iddiamızı ve yürüyüşümüzü devam ettireceğiz'' dedi.

Turkcell Süper Lig şampiyonluğunun yanı sıra Ziraat Türkiye Kupası'nda da kupayı hedeflediklerini anlatan Özdemir, şöyle konuştu:

''29. haftanın sonunda 57'şer puan alan iki büyük rakibimizin 4 puan önünde 61 puana sahip olarak şampiyonluk mücadelesini devem ettirmekteyiz. Yarın akşam stadımızda önemli bir derbi maçımız var. İnşallah bu maçtan da galip ayrılarak şampiyonluk yolundaki iddiamızı ve yürüyüşümüzü devam ettireceğiz. Ana hedefimiz lig şampiyonluk kupasını stadımızda hep birlikte kaldırmak. Ziraat Türkiye Kupası'nda da hedefimiz tabii ki 25 yıl aradan sonra şampiyon olup kupayı müzemize taşımaktır.''

YURT DIŞI LİGLERİNDE FUTBOLCU İZLEME ÇALIŞMALARI

Ara transfer döneminde Turkcell Süper Lig'in yıldız oyuncularından Gökhan Ünal'ı kadrolarına kattıklarını anımsatan Özdemir, yurt dışında transfer için de futbolcu izleme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Özdemir, ''Yurt dışı liglerinde futbolcu izleme çalışmalarımız devam etmektedir. Teknik direktörünüz Daum, sportif direktörümüz Aykut Kocaman, teknik heyet ve sporcular tam bir uyum, yönetimimizi memnun eden çalışma disiplini ve saygı içindeler'' diye konuştu.

Stadın yanında bulunan Kenan Evren Lisesi'nin arazisine yapılacak proje için fizibilite çalışmalarına başladıklarını anlatan Özdemir, ''En kısa zamanda Fenerbahçe'ye en çok kazanç ve en faydalı olan tesisin ne olacağına karar verdikten sonra huzurunuza getireceğiz'' dedi.

Ataşehir'de Ülker işbirliği ile yapımı süren spor salonu, kültür merkezi ve iş merkezini barındıran tesisin, Türk spor tarihinin kulüp ve kurumlarının tek kalemde yaptığı en büyük yatırım olduğunu dile getiren Özdemir, ''Devletin tek kalemde yaptığı spor yatırımlarıyla mukayese edilebilecek büyüklük ve niteliktedir'' diye konuştu.

Özdemir, bayan basketbol takımına önemli oyuncular kazandırmak için çalışmalarının devam ettiğini de kaydetti.

BORÇ 179.9 MİLYON LİRA

Denetleme Kurulu, ilk 3 aylık hesapların incelenmesi sonucunda sarı-lacivertli kulübün 2015 yılına kadar ödemesi gereken tahakkuku yapılmış 179 milyon 907 bin 379 lira borcunun bulunduğunu açıkladı.
Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu toplantısı sürüyor.

BİZE ULAŞIN